Genel

Akçakale’ye ilk üst geçit kazandırılıyor

Akçakale’nin ilk üst geçidinin yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, trafiğin daha güvenli olacağına ifade ederek “Üst geçit, ölümlü kazaları büyük ölçüde önleyecek” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Akçakale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince ; yürütülen çalışmalarda temeli atılan üst geçidin ayakları yükselirken, ; Başkan Yalçınkaya da bölgede çalışmaları inceledi.

Yalçınkaya’ya incelemeleri sırasında Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yaşarer ve Halef Karataş da eşlik etti

YALÇINKAYA: ÜST GEÇİT ÖLÜMLÜ KAZALARI ÖNLECEYEK

İlçenin aynı zamanda giriş kapısı olma niteliği de taşıyacak üst geçit için açıklamalarda bulunan Yalçınkaya, “Urfa-Akçakale-Halep ana yolundayız. Anayolunun üst geçidinin temel atma törenini gerçekleştirdik ve ardından yapımına başladık. Hastane ve eczane arasında bir köprü olacak, buradaki ölümlü kazaları büyük ölçüde önleyecek” dedi.

Üst geçidin tasarımı hakkında da bilgiler paylaşan Başkan Yalçınkaya, trafik güvenliğine bir kez daha dikkat çekerek “Mimari yapısı Urfa taşından ve Urfa mimarisine özgü Harran Üniversitesi rasathanesinin kuleleri ve Harran evlerinin kubbeleri üzerinde olacak. Çift asansör ve çift merdivenli üst geçit olacak. Bu üst geçit inanıyorum ki geçmişte yaşanmış ölümlü kazaların tamamını ortadan kaldıracak. Akçakale’ye ve esnaf kardeşlerimize hayırlı olmasını Cenabı Hakk’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu