Atiye’de Göbeklitepe için hakaret içeren sözler

Türkiye'nin ve Şanlıurfa'nın en önemli değerlerinden olan Göbeklitepe, dünyanın önemli internet platformları arasında yer alan Netflix’in yeni dizisine konuk oldu.

Uzun süredir merakla beklenen ve başrolünde Beren Saat ile Mehmet Günsür gibi önemli oyuncuları olduğu ikinci Türk orijinal dizisi Atiye yayınlandı. Göbeklitepe'nin konu edildiği dizinin ilk sezonu izleyicilerden büyük beğeni aldı.

'GÖBEKLİTEPE, NE B*KSA YANİ' 

İlk sezona dair sosyal mecralarda paylaşımlarda bulunan vatandaşlar diziye övgüler yağdırırken, bir sahne tepkileri topladı. Dizinin bölümünde Atiye'nin kardeşi Cansu ile olan diyalogu izleyicileri kızdırdı. Atiye'nin kardeşi Cansu, Göbeklitepe'ye dair hakaret içeren sözler sarf etti. Cansu, o sahnede, "Bir kendini topla artık ya. Bak, bırak şu yaşlı kadınmış, koca göbekli tepeymiş. Göbeklitepe, ne b*ksa yani. Neyse, ne işte" ifadelerini kullandı.

'NE GEREK VARDI?'

Dizide dünyanın en eski tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe'den bu denli bahsedilmesi izleyicilerin de tepkisini topladı. Tarihin Sıfır Noktası'nın küçümsenmesini kabul etmeyen vatandaşlar, "Bu sahneye ne gerek vardı?" yorumunda bulundu.

İşte o sahne:

Özlem DİKMEN-BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu