GÜNDEM

Başkan Beyazgül Göbeklitepe’de Uzaylıları işaret etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa'da 12 bin yıllık geçmişiyle, ‘Tarihin sıfır noktası’ olarak nitelendirilen Göbeklitepe’yi insan dışı varlıkların yapmış olabileceğini iddia etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Milliyet Gazetesi yazarlarından Abdullah Karakuş’a Göbeklitepe’nin sırlarını  ve Urfa Adamı heykelini anlattı. Beyazgül ile Göbeklitepe’nin sırlarını aktardığı röportajında Göbeklitepe ve Urfa Adamı heykeline ilişkin şunları dile getirdi:

 “Balıklıgöl adamı. El durumuna baktığımız zaman Göbeklitepe’deki taşlarla bu iki elin birleştiği yerin parmaklarının oradaki figürlerle aynı olduğunu görüyoruz. O zaman bunun aynı çağda yaşamış olduğu kabul ediliyor. Ama burada bir gizem var. V yakayı görüyorsunuz. Bu V yaka nerelerde var başka? V yaka burayla ilgisi olmayan binlerce kilometre ötelerde farklı sanat eserlerinde de bunu görüyorsunuz. Ama ilginç olan nedir? İlk insanı biraz önce hayvan postu giymiş olarak görürken burada düzgün kıyafetli V yaka giymiş insan görüyoruz. Demek ki ilk insan bizim düşündüğümüz gibi hayvan kürkü giymiş insan değilmiş.

Ya da başka bir şey var. Balıklıgöl adamı 12 bin yıllık. Bu insan olarak kabul ediliyor. Ama boyun kısmına baktığımız zaman yüzle aynı iniyor ve bel kısmıyla boyun kısmı aynı kalınlıkta. İnsan olmayabileceği akla geliyor. Mesela kollarının çok daha uzun olduğunu görüyoruz. Normal insanın kolu göbek kısmında olurken bu daha aşağıda birleşiyor. Eğer bizim ilk insanımız kürklere bürünmüş insansa bu kim? Bu nereden geldi? Ayrıca bu V yakanın benzeri Suriye’de ve Mısır’daki heykellerde bulunuyor. Gözler de aynı malzemeden yapılmış. Ancak orada gördüğümüz heykeller bir insan heykeli değil. Sanki farklı bir mekândan gelmişler. Yani akla uzaylıları getiriyor. Dünyada böyle bir varlık yok. Yakalar aynı ama suretleri ve vücut yapıları çok farklı”.

Abdullah Karakuş’un Zeynel Abidin Beyazgül’ün görüşlerine yer verdiği yazısının tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu