URFA YEREL HABERLER

Başkan Halil Polat’tan 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü mesajı

Başkan Halil Polat, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında hemşireliğin insan ve toplum sağlığının korunması açısından kutsal bir meslek olduğunu belirterek; "verimli ve duyarlı bir sağlık hizmeti sunabilmek için omuzlarındaki büyük ve kutsal sorumluluğun bilinci ile görevlerini eksiksiz yapma gayreti içerisinde olan tüm hemşirelerimizin 12 Mayıs dünya hemşireler gününü tebrik ediyorum" dedi.

Başkan Polat mesajında şunları söyledi: “Hemşirelik, birey ve toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi, hasta bakımının bilimsel yöntemlerle sağlanması hizmetlerini, kalite güvencesiyle yerine getiren kutsal bir meslektir. Her türlü sağlık hizmetinin dengeli, ulaşılabilir, sürekli, kaliteli ve en üst düzeyde verilebilmesi bir ekip çalışması ile mümkündür. Hemşireler bu ekibin olmazsa olmaz ve en temel unsurlarından biridir. Bütün hemşirelerimiz; hasta haklarının, değişen sağlık ihtiyaçlarının, hasta ve hasta yakınlarının beklentilerinin karşılanması ile etkili, verimli ve duyarlı bir sağlık hizmeti sunabilmek için omuzlarındaki büyük ve kutsal sorumluluğun bilinci ile görevlerini eksiksiz yapma gayreti içerisindedir.

Hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarının daha iyi çalışma ve hayat şartlarına ulaşması için gerekenlerin yapılması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşirelerimizin Hemşirelik Haftasını ve 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutluyor, sağlık ve huzur dolu bir meslek hayatı diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu