GÜNDEM

Beyazgül’den Berat Kandili mesajı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “İçinde büyük hikmetler barındıran Berat Kandili'nde mazlum ve mağdur vatandaşlarımız için ellerimizi semaya açarak dua edelim” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Berat Kandili ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Beyazgül, Şanlıurfalıların ve İslam dünyasının Berat Kandil’ini kutladı. Başkan Beyazgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Kalpleri manevi huzur ikliminde buluşturan, Mübarek Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan ; Berat Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadığımız bu gün günahların affedildiği rahmet gecesidir.

Ramazan ayının da müjdecisi olan bu geceyi, maneviyatı ile dünyaya örnek gösterilen peygamberler şehri Şanlıurfa’da idrak ediyor olmanın, vatandaşlarımızla bu mübarek gecenin maneviyatına erişebildiğimiz için Rabbimize ne kadar şükretsek azdır.

İçinde büyük hikmetler barındıran Berat Kandili’nde ; mazlum ve mağdur vatandaşlarımız için ellerimizi semaya açarak dua edelim. Yapacağımız iyiliklerle iyilik denizlerine su taşıyalım, iyilik zincirinin halkasına bir halka daha ekleyelim. Kalplerde iman, yüreklerde huzur, yüzlerde tebessümü en derinden hissedelim, hissettirelim.

Berat Kandil’inde yapılacak duaların kabul olmasını can-ı gönülden diliyor, edilen ibadetlerin günahlarımızdan arınmamıza vesile olmasını dileyerek başta Şanlıurfalı hemşerilerim olmak üzere Milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu