GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Urfalı gazetecinin fotoğrafını paylaştı

Suruç'ta fedakar bir öğretmenin hikayesini habere dönüştüren AA Muhabiri Halil Fidan'ın çektiği fotoğraflar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımında yer aldı.

Bugün yapılan 15 bin öğretmen ataması ile eğitim camiasına yeni isimler dahil olurken, atamalarda Şanlıurfa’yı gündeme taşıyan iki konu yaşandı.

ATAMALARDA URFA DETAYI

Atama törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ; Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 15 Bin Öğretmen Atama Programı’na katıldı. Yaptığı konuşmanın ardından atama butonuna basan Cumhurbaşkanı Erdoğan ; atama yerleri belli olan öğretmenlere ilk görev yerlerini duyurdu. Öğretmen adaylarının çoğunun görev yerinin Şanlıurfa olması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan “Maşallah, sana da mı Urfa?” diyerek duygularını dile getirdi.

Atamalarda Şanlıurfa’nın payına bin 300 öğretmen düştü.

CUMHURBAŞKANI’NIN PAYLAŞIMINDA DA URFA DETAYI

Şanlıurfa’nın Cumhurbaşkanı’nın sözleriyle gündeme gelmesinin ardından sosyal medya paylaşımı da dikkat çekti.

15 bin atamayı sosyal medya hesabından  ; “Eğitim için harcadığımız her bir kuruşu ülkemizin geleceğine yapılmış en büyük yatırım olarak değerlendiriyoruz. Bugün ataması yapılan 15 bin yeni öğretmenimizin de katılımıyla eğitim ordumuzu daha da güçlendiriyoruz” sözleriyle duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımında ise Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Halil Fidan’ın çektiği fotoğraflar kullanıldı.

İki farklı paylaşımdaki fotoğraflarda, başarılı muhabir Fidan’ın Şanlıurfa’nın Suruç İlçesine bağlı Kırmit İlkokulunu’nu sosyal medyadan yürüttüğü yardımlar ve yaptığı çalışmalarla yeniden inşa eden fedakar sınıf öğretmeni Burcu Efendioğlu ve öğrencileri yer alıyor.

Muhabir Fidan, söz konusundaki fotoğrafları “Suruçlu miniklerin fedakar ‘eğitim meleği’ ” başlıklı habermiş ve gündeme taşımıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu