GÜNDEM

Haliliye Belediye Meclisi’nde 2 önemli konu karara bağlandı

Haliliye Belediyesi Meclisi’nin bugünkü toplantısında eğitim protokolü ve kamu hizmetine yönelik yeni araçların alınma hususu, oy birliğiyle karara bağlandı.

Haliliye Belediyesi 2022 Yılı Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısının üçüncü birleşimi gerçekleşti.

 Toplantı, Başkan Vekili Cengiz İzgördü ve meclis üyelerinin katılımıyla ; Eyyüp Cenap Gülpınar Devteşti Spor ve Yaşam Merkezi’ndeki belediyenin toplantı salonunda yapıldı.

 Toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından önerge ile oluşan gündem maddeleri okundu.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ DESTEK

Meclisin bugünkü gündeminde, ; Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Haliliye Belediye Başkanlığı arasında ; ilköğretim ve ortaöğretime devam eden öğrencilere destek mahiyetinde ücretsiz kursların açılış ve işleyişinin yürütülmesi adına ; iki kurum arasında eğitim protokolü imzalamak için Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a yetki verilme hususu mecliste görüşüldü.

KAMU HİZMETİ FİLOSU GENİŞLETİLİYOR

Meclisin bir diğer gündemi ise Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ; çevre kirliliğinin giderilmesi amacıyla toplam 1 milyon 760 bin tutarındaki nakti yardımların araçların temin edilmesi kaydıyla Haliliye Belediyesine yapılacağı belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan şartlı yardım kampanyasında 2 çöp toplama aracı, ; 5 mini çöp toplama aracı, 2,5 ton kapasiteli 1 forklift, 1 vakumlu yol süpürme makinası ile 5 traktörün satın alma işlemleri tamamlanarak, ; belediyeye yapılan şartlı nakti yardımın kabulü ile araçların teslim alınmasına müteakip ; çevre kirliğinin giderilmesi amacıyla kamu hizmetine kullanılması hususu mecliste konuşuldu.

Her iki gündem maddesi meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu