DÜNYA

İHH Şanlıurfa’dan Afgan halkına yardım

İHH Şanlıurfa Şubesi, Ramazan ayında Afganistan’daki yardıma muhtaçlara gıda yardımı yaptı. Afgan çocuklara da çeşitli hediyeler dağıtıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Şanlıurfa Şubesi, ; Afganistan’da yardıma muhtaç ailelere Ramazan ayında gıda desteğinde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila, ; 40 yıldan fazla süredir aralıksız savaş veren Afganistan’da en ağır bedeli Afgan halkının ödediğini belirterek, ; ülkede çatışma ve saldırılar sebebiyle yaklaşık 50 bin kişinin hayatını kaybettiğini kaydetti. Savaş, geride binlerce yetim çocuk bıraktığını ve yüz binlerce kişinin ülke içinde başka yere göç etmesine sebep olduğunu belirten Atila, dernek olarak 1996 yılından bu yana Afganistan’da yardım faaliyetleri yürüttüklerini kaydetti. Atila, şunları söyledi:

“Mazlum ve mağdur kardeş Afgan halkı için başlattığımız ayni ve nakdi yardım kampanyamız bağışçılarımız ve halkımız tarafından kısa sürede karşılık buldu. Ayni yardımlar geçenlerde 2 tır ile bölgeye sevk edilmiştik, nakdi yardımlar ile de bölgede gıda kolileri aldık ve Afganistan’ın Kunar ve Paktiya bölgelerinde bizzat dağıttık. Halkın memnuniyeti bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Destek veren, katkı sunan tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca halka ve medreselere iftarlar verdik, medrese alimlerini ziyaret edip Türkiye halkının selamlarını ilettik ve Türkiye halkına selamlar getirdik. Çocuklara çeşitli hediyeler vererek sevindirmeye çalıştık. Yardım çalışmalarımız devam etmektedir. Desteklerinizi bekleriz. Afganistan ile ilgili izlenim ve bilgilerimizi de halkımızla seminerler vesilesiyle vermeye davam ediyoruz. Bağışçılarımıza çok teşekkür ederiz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu