İl Dernekler Müdüründen tepki toplayan hamle

Şanlıurfaspor Başkanı Mehmet Yılmaz cephesinde sular durulmuyor.

Kulübün son sezondaki başarısızlığı ile hedef haline gelen Yılmaz, sık sık dile getirdiği istifasını geçtiğimiz gün ekibi ile birlikte Şanlıurfa Valiliğine verdi. Yılmaz'ın istifası sonrası Valilikten kulübe, Yılmaz'ın istifa ettiği ve kongre kararı alınması gerektiği bilgisi gitti. Kulübün kongreye gitmemesi halinde ise kayyum atanacağı aktarıldı.

Bu gelişme kayyum mu atanacak, başkan adayı mı olacak sorusu ile gündemi meşgul ederken, Yılmaz ile ilgili flaş bir iddia daha ortaya atıldı.

ŞİFREYİ ALDI, BAŞKANLIĞI DÜŞÜRÜLEMİYOR

Yılmaz, istifa etmeden önce İçişleri Bakanlığına bağlı Şanlıurfaspor Kulüp Derneğine ait bilgilerin yer aldığı sitenin şifresini değiştirdi. İl Dernekler Müdürlüğünden şifreyi alarak değiştiren Yılmaz'ın yaptığı bu hamle nedeni ile başkanlığı düşürülemedi. Başkanlığı düşürülemeyen Yılmaz, başkan olarak göründüğü için hem transfer yapabilecek hem de transferlerden para alabilecek.

KARAR DEFTERİNİ DE ALDI

Öte yandan, Yılmaz'ın istifa etmeden önce kulübe ait 'karar defteri'ni de aldığı öne sürüldü. İddiaya göre, Yılmaz istifa etmeden önce karar defterini evine götürdü. İstifası sonrası defteri kulübe teslim etmeyen Yılmaz'ın bu hareketi de tepkileri topladı.

İL DERNEKLER MÜDÜRÜ NEDEN İZİN VERDİ?

Kulüp ile ilişkisi kesilen Yılmaz'ın şifreyi neden yetkililere vermediği merak konusu olurken, İl Dernekler Müdürü Adil Bayraktar'ın şifre değişikliğine izin vermesi de tartışma konusu oldu. İstifa eden Yılmaz'a şifreyi verdiği öne sürülen Bayraktar'ın yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

Özlem DİKMEN/ÖZEL HABER-BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu