URFA YEREL HABERLER

Kabine bugün toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak. EYT düzenlemesi, geçici işçiler, sözleşmeli personel ile taşeronların durumu, enflasyonla mücadele ve ekonomi konularda Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak.

Toplantıda iç ve dış politika gündemindeki gelişmeler ele alınacak. Gündemin ilk sırasında ise başörtüsüne anayasal güvence getirecek değişiklik ile aile yapısına ilişkin teklif yer alıyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın anayasa değişikliği teklifinin içeriğine ilişkin bilgilendirme yapması ve teklifin hafta içinde Meclis gündemine getirilmesi bekleniyor.

ŞEHİT MADENCİLERİN AİLELERİNE DEVLET DESTEĞİ

Amasra’daki maden ocağı kazası da, toplantının gündeminde olacak. Maden kazasıyla ilgili soruşturmada gelinen aşama masaya yatırılacak, şehit madencilerin ailelerine verilecek devlet desteği detaylarıyla görüşülecek.

SÖZLEŞMELİLERE KADRO ÇALIŞMASI

Ekonomideki son gelişmeler, enflasyonla mücadele kapsamında atılacak yeni adımlar da Kabine gündeminin önemli başlıkları arasında. Ayrıca sözleşmeli kamu personeline kadro çalışmasında gelinen aşama da ele alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu