GÜNDEM

Kadın destek merkezleri depremzedelerin sıcak yuvası oldu

Kadın Destek Merkezleri, kapılarını bu kez depremden etkilenen vatandaşlar için açtı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin 32 Kadın Destek Merkezinde kalan Depremzede vatandaşlara günde 3 öğün yemek dağıtılıyor.

ŞANLIURFA’NIN FARKLI NOKTALARINDA KURULAN 32 KADIN DESTEK MERKEZİ DEPREMZEDE VATANDAŞLARIN SICAK YUVASI OLDU.

Kurulduğu günden bu yana kadınların kendi ayakları üzerinde durmaları için çeşitli branşlarda eğitimlerin verildiği Kadın Destek Merkezleri bu defa kapılarını depremzede vatandaşlar için açtı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın Destek Merkezlerinde barınan vatandaşların ihtiyaçları yine Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Binlerce kişinin barındığı Kadın Destek Merkezlerindeki vatandaşlara 3 öğün yemek ikram ediliyor.

Kadın Destek Merkezlerine kurulan mobil mutfaklarda pişirilen yemekler depremden etkilenen vatandaşlara dağıtılıyor. Günün büyük bir bölümünü merkezde geçiren kadınlara okuma ve yazma dersleri veriliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın Destek Merkezlerinde barınan aileler, her türlü ihtiyaçlarının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını belirterek Başkan Beyazgül’e teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu