GÜNDEM

Karaköprü’de yeni parklar ağaçlarla yeşilleniyor

Karaköprü Belediyesi, yeni parklarda ağaçlandırma çalışmalarını başlattı.

Karaköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ; Doğukent Mahallesine kazandırılan 7 bin metrekarelik parkta ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmaları başlattı.

Parka çeşitli ağaçlar dikilirken çevre düzenlemesi, ; oyun ve oturma gruplarının montajı ve çimlendirme sonrası park mahalledeki vatandaşların hizmetine sunulacak.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ; “İlçemizi daha yeşil hale getirmek adına park ve bahçeler ekiplerimiz ciddi bir çalışma içerisindedir. İlçemize yeni parklar kazandırarak kişi başına düşen yeşil alan oranınızı artırıyoruz, bunun yanında mevcut parklarımızda da peyzaj, çevre düzenlemesi ve rutin bakım çalışmaları yaparak parklarımızı yeniliyoruz. Doğukent Mahallemizde geniş ve modern bir parkı hizmete sunmak için çalışma gerçekleştiriyoruz. İnşallah program dahilinde diğer mahallelerimize de yeşil alanlar kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Karaköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2022 yılında ilçeye 14 yeni park kazandırılması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu