Genel

Nako’dan, elden ele yayılan bir yardımlaşma öyküsü!

Nako’dan, Doğu’daki çocukları ısıtan, elden ele yayılan bir yardımlaşma öyküsü! Nako İplikleri’nin katkılarıyla yürütülen projesi kapsamında 3.500’den fazla gönüllü, 2.500 parça kışlık ürünü ihtiyaç sahibi çocuklar için ördü.

Soğuk kış günlerine inat, hem gönülleri hem de ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan projesi, Türkiye’nin farklı şehirlerinde örgüseverleri bir araya getiriyor.

Nako İpliklerinin katkılarıyla yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında gönüllüler; ihtiyaç sahibi çocuklar için atkı, bere, patik ve yelek örüyor. “İplikler bizden, emek sizden” mottosuyla yola çıkan proje; bugüne kadar İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Edirne, Konya, Malatya ve Kayseri başta olmak üzere 20 farklı şehirde 3.500’den fazla gönüllüyü buluşturdu.

Örülen 2.500 parça kışlık ürün, soğuk hava şartlarında eğitimine devam eden ilköğretim öğrencilerine ulaştırıldı.

Proje detaylarına Nako İplikleri resmi Facebook sayfası adresinden ulaşılabilir.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde yardımlaşma bilinciyle gönüllüleri bir araya getiren projeye ilgi, gidilen her şehirde daha da artıyor. Bir günde bitmeyen örgülere, bir sonraki şehirde başka bir örgüsever tarafından devam edilirken, biten örgüler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere paketleniyor.

Proje kapsamında hazırlanan adresindeki site üzerinden, gönüllüler katkıda bulundukları örgüye kimin devam ettiğini ve kime ulaştığını da takip edebiliyor. Bunun yanı sıra, gönüllüler ihtiyaç sahiplerine göndermek üzere kendi hazırladıkları örgülerle de projeye destek olabiliyor.

Türkiye’nin her yerinden örgüseverler, hazırladıkları paketlerin üzerlerine “” yazarak “Nako İplik Pazarlama Gölyolu Üzeri 16800 Orhangazi/Bursa” adresine karşı ödemeli olarak gönderebiliyor.

 

Nako İplik Hakkında

 

1962 yılında kurulan Nako İplik, el örgü ipliği sektörünün lider kuruluşudur. Sektöründe dünyanın aynı çatı altında en büyük kapasitesine ve en gelişmiş üretim sistemlerine sahip ORMO tesislerinde üretilen Nako iplikleri, her zevke ve her dokunuşa hitap eden 50’yi aşkın çeşitte el örgü ipliği sunuyor.

 

ÇAĞRIHABER –

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu