Şanlıurfa’da ‘Türkiye’nin Dış Politikası’ paneli yapıldı

“2019 Yılında Türkiye'nin Dış Politikası” konusu Şanlıurfa’da değerlendirildi.

Eyyübiye Belediyesi’nin katkılarıyla Mehmet Akif İnan Kongre Salonunda panel düzenlendi. “2019 Yılında Türkiye'nin Dış Politikası” adıyla gerçekleştirilen panelde; Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Üyesi Dr. Murat Yılmaz, Hacı Bektaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Siyaset Bilimci Prof. Dr. Mehmet Şahin ve Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk konuşmacı oldu.
 


 

Düzenlenen panele ev sahibi Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un yanı sıra AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, belediye temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 


 

KUŞ: GECE VE GÜNDÜZ GİBİ FARK VAR

Program öncesinde bir konuşma yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Türkiye’nin dış politika konusunda özellikle 2002 yılından sonra önemli bir değişim yaşadığını dile getirdi. Kuş açıklamasının devamında, “Türkiye’nin 2002 öncesi ve 2002 sonrası ile ilgili olarak, tabiri caizse gece ve gündüz gibi fark var. 2002 sonrası Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidarı ele almasından sonra Ortadoğu’da çok şükür dengelerin hepsi değişti. 2002’den önce tabiri caizse biatçi bir yapı vardı, gerek Avrupa, gerek dünya neyi takdir ederse Türkiye onları onaylıyordu. Ama şükürler olsun ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti sonrasında bu durum değişti” sözlerine yer verdi.
 


 

Panelde konuşmacılar, kendilerine ayrılan süre içerisinde Türkiye’nin 2019 yılındaki dış politikasını değerlendirdi.

Mustafa PAYIK/BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu