Şanlıurfa Valiliği, SYDV için seçim olacağını duyurdu

Şanlıurfa İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti için seçime gidilecek. Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada 2'si muhtar, 2'si sivil toplum kuruluşu temsilcisi olmak üzere 4 üyenin, 23 Aralık'ta belirleneceği ifade edildi. 

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Şanlıurfa İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Üye Seçimi İlanı

3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu'nun, 5263 ve 6525 Sayılı kanunlar ile değişik 7. Maddesinde, mahalle muhtarlarının Valinin çağrısı üzerine yapacağı toplantıya katılanların salt çoğunluğu kendi aralarından seçecekleri iki mahalle muhtarı üye ve 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları yöneticilerinin kendi aralarında seçecekleri iki temsilci olmak üzere 2020 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyetinde görev alacak toplam 4 üye seçimi yapılacaktır.

Mahalle Muhtarları arasından yapılacak seçim 23.12.2018 Pazartesi günü, saat 09.30'da Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünün toplantı salonunda, STK temsilcileri arasından seçilecek iki üye için saat:14:00'da Valiliğin toplantı salonunda gerçekleştirilecektir.

Seçime iştirak edecek 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu' nda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin dernek vc vakıflara ait tüzük/ vakıf senedi, yönetim kurulu tarafından verilen yetki belgesi ile birlikte katılmaları.

Seçime iştirak edecek malulle muhtarlarının be, muhtar kimliği ile birlikte belirtilen gün. ve saatte katılmaları gerekmektedir.
Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlığının mütevelli heyet seçimi Şanlıurfa merkez ilçelerde bulunan mahalle muhtarlarının ve 3294 sayılı kanun kapsamında faaliyet gösteren STK yöneticilerine ilan olunur."

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu