URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa’da 2 kişi daha enkazdan kurtarıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen illerden olan Şanlıurfa’da, enkazdan 47. saatte bir çocuk, 52. saatte de 28 yaşındaki bir kişi olmak üzere 2 kişi sağ olarak kurtarıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen illerden olan Şanlıurfa’da, enkazdan 47. saatte Ayaz isimli çocukla 52. saatte de 28 yaşındaki erkek şahıs sağ olarak kurtarıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen illerden olan Şanlıurfa’da arama kurtarma ekiplerinin mücadelesi birçok nefese umut oluyor.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, depremin üzerinden 47 saat sonra doğan güneşle Ayaz isimli çocuk ekiplerce göçük altından sağ olarak kurtarıldı. Ayaz’ın kurtarılışı arama kurtarma ekiplerinde ve alandaki vatandaşlarda sevince neden oldu.

Yine Birecik’in Meydan Mahallesinde bulunan Kaya Apartmanı depremle yerle bir oldu. Arama kurtarma ekiplerinin enkazdaki çalışmasında 28 yaşındaki Serhat Kaya, 52 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan “Enkaz altında kalan son cana ulaşana kadar, hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz!” paylaşımında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu