GÜNDEM

Şanlıurfa’da İngilizce becerilerini geliştirmek için bir araya geliyorlar

Şanlıurfa'da ilk kez "English Speaking Club" adı altında toplanan insanlar sadece İngilizce sohbet edebiliyor. Hem sosyalleşme hem de İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek için birçok farklı ülkeden de katılım sağlandığı toplantılarda farklı dilde konuşan hesabı ödüyor.

Şanlıurfa’da sosyal medya aracılığıyla tanışan bir grup insan öncülüğünde oluşturulan “English Speaking Club” ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Türkiye, Norveç, Mozambik, Nepal ve daha birçok ülkeden bir araya gelen insanlar,  iki saat doyasıya İngilizce sohbet ediyor. Her hafta cuma günü yapılması planlanan toplantılara, İngilizce konuşma becerisini geliştirmek isteyen ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen insanlar katılabiliyor. Toplantının kuralı ise İngilizce dışında farklı bir dilde konuşan hesabı ödüyor

Etkinliğe katılan Ahmet Doğan adlı vatandaş sosyal medya hesabın yaptığı paylaşımda, “Bugün Urfa’da yeni bir başlangıç daha yaptık. İngilizce konuşma becerilerimizi geliştirmek için English Speaking Club kurduk.

İnternet üzeri tanıştığımız kişilerle ilk defa yüz yüze görüştük. Türkçe konuşmak yasaktı 2 saat boyunca. Birçok farklı sektörden ve etnik kökenden insan vardı.  Norveç, Mozambik, Nepal, Suriye ve Türkiye ‘den, öğrenci, özel sektör çalışanı, avukat, mühendis, öğretmen, proje uzmanı gibi meslek gruplarından kişiler vardı.

Her cuma akşamı toplanmaya karar verdik. Hem sosyalleşme hem de İngilizce konuşma becerilerimizi geliştirmek adına, haftada 2 saat dolu dolu geçecektir. Not: Katılmak isteyen herkes gelebilir, ancak İngilizce dışında konuşma yapılırsa hesabı ödemeyi kabul eder” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu