Urfalı iş adamı üniversite satın aldı

Şanlıurfalı Mali Müşavir ve Serbest Denetçi Nabi Kırmızı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’ni satın aldı.

Üniversiteyi satın alarak eğitim sektörüne yönelen Kırmızı, Şanlıurfalılardan birçok destek mesajı aldı. Urfalı ismin eğitim sektörüne yönelmesi, sosyal medya kullanıcılarının takdirini topladı. 

Kırmızı'nın yaptığı yatırımlar sonrası eğitim sektöründe 'Ben de varım' demesi ile birçok vatandaş, iş adamının Urfa'ya da eğitim alanında yatırımlarını beklediklerini kaydetti.

 

NABİ KIRMIZI KİMDİR ?

27 Aralık 1964 yılında Şanlıurfa’da doğan iş adamı Nabi Kırmızı, 70’li yıllardan beri İstanbul’un Avcılar ilçesinde yaşamakta olup özellikle hem İstanbul’da hem de Türkiye genelinde Şanlıurfalı hemşerileri arasında oldukça sevilen ve desteklenen bir kişiliğe sahiptir.

TÜRMOB üyesi olarak Mali Müşavirlik ruhsatı ile Kamu Gözetim Kurumuna bağlı Bağımsız Denetçilik ruhsatlarına sahip olan Nabi Kırmızı, hem ulusal hem de uluslararası ölçekte finans, eğitim, gıda ve sağlık gibi birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortağı olmuştur ve yönetim kurullarında aktif olarak görev almaktadır.

Eğitim Durumu ve Kariyeri

İktisat Fakültesinde tamamladığı lisans eğitimi sonrasında Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yapmıştır. Yüksek lisans tez konusu olarak Şanlıurfa aşiretleri ve göç olgusunu işlemiş, bölgenin terör, kalkınmışlık, aidiyet konularındaki hassasiyetleri ile ilgili Üniversiteden hocalar ile birlikte saha çalışması yaparak dikkate alınacak önemli bir kaynak oluşturmuştur.

Özel okulların yanında yine aynı bölgede yapmış olduğu özel hastane yatırımı ile de hem gençlerin eğitimine hem de insan sağlığına verdiği önemi vurgulamaktadır.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu