GÜNDEM

Urfalı vekil kılık değiştirmiş halde yakalandı

PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkmasının ardından dokunulmazlığı kaldırılan Şanlıurfalı HDP 27'nci Dönem Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel yakalandı. Güzel'in tanınmamak için kılık değiştirdiği ortaya çıktı.

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ortak operasyonda firari Şanlıurfalı HDP milletvekili Semra Güzel yakalandı. Tanınmamak için kızıl peruk ve gözlük takan HDP’li Güzel’in ‘Mehtap Şahan’ adına düzenlenen sahte nüfus cüzdanı kullandığı belirlendi.

Güzel ile birlikte göçmen kaçakçılığı, resmi belgede sahtecilik, konut dokunulmazlığı ihlallerinden suç kaydı bulunan A. G. ve terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan kaydı bulunan F. D. isimli şahıslar da gözaltına alındı.

SEMRA GÜZEL KİM, NELER YAŞANDI?
Semra Güzel, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde doğdu.

Aslen Mardin’in Derik ilçesinden olan HDPli vekil, ilk, orta ve liseyi Viranşehir’de tamamladı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Semra Güzel 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Diyarbakır Bölgesi,6’nci sıradan millet vekili seçilmiştir.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE TANIŞMIŞLAR

Öldürülen PKK’lı terörist Koçero Meleti kod adlı Volkan Bora’yla fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Öldürülen terörist Volkan Bora’nın HDP Milletvekili Semra Güzel ile aynı dönemde okuduğu ve tanıştıkları biliniyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra örgüte yakınlığı ile bilinen bir medya kuruluşunda muhabirlik yapan Volkan Bora’nın daha sonra örgüte katıldığı öğrenildi.

Fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından TBMM’de yapılan oylamada Semra Güzel’in dokunulmazlığın kaldırılmasına karar verilmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkındaki soruşturma kapsamında ifade alınmak üzere çıkarılan davetiyeye cevap vermeyen ve adresinde bulunamayan Güzel için harekete geçmiş; Güzel hakkında yakalama emri çıkarılmıştı.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI
Güzel, sahte pasaport ve A.G. isimli Göçmen Kaçakçısı ve örgüt propagandası yapan kişi ile Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin başarılı operasyonu ile yakalandı.

BAKAN SOYLU’DAN PAYLAŞIM
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından konuya dair yaptığı paylaşımda “Sevgili Kılıçdaroğlu, Sana üzücü bir haberimiz var: HDPKK’lı Semra Güzel enselendi. Güzel, sahte pasaport ve A.G. isimli Göçmen Kaçakçısı ve örgüt propagandası yapan kişi ile Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin başarılı operasyonu ile yakalandı” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu