GÜNDEM

Vali Erin tüm çocukların bayramını kutladı

TBMM’nin kuruluşunun 102’nci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysıyla bir mesaj yayımlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, tüm çocukların bayramını kutladı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, mesajında, ; “Türk Milletinin binlerce yıldır sürdürdüğü hür ve bağımsız devlet geleneği, 23 Nisan 1920 günü açılan ; Türkiye Büyük Millet Meclisi ile devam etmiş ; dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan bu önemli gün, ; Cumhuriyetimizin banisi ve TBMM’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ; tüm dünya çocuklarına bir bayram olarak armağan edilmiştir.

En zor süreçlerde bile milletin birlik ve beraberliğinin her türlü zorluğu aşabileceğini ve milletin iradesinin üzerinde hiçbir irade olmadığını ortaya koyan ; üstün bir mücadelenin ardından açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ; “Hâkimiyet milletindir” şiarıyla açılışı, ulusal egemenlik bağlamında birçok millete de ilham kaynağı olmuştur.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, “Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet. Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklâl,” dizeleriyle anlam bulan milletin hâkimiyet bilinci, ; istiklal ve hürriyet anlayışı, nesilden nesile yaşatılmak üzere tüm dünya çocuklarına ithaf edilen bir bayram günüdür.

Milletimiz, istiklal ve istikbalimiz açısından ; tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’nci yıl dönümünü tebrik ediyor, ; gazi meclisimizin kurucu başkanı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ; bizlere büyük bir devlet ve cennet gibi bir vatan emanet edenleri sonsuz saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu