Vali Erin ve Erkuş'tan Urfalılara kritik uyarı

Vali Erin ve Erkuş’tan Urfalılara kritik uyarı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, kentte son günlerde artan korona virüs vakalarından dolayı vatandaşları tedbirlere uymaları konusunda uyardı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Mart-2 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 27 Mart-2 Nisan döneminde il bazında 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık Covid-19 vaka sayılarına yer vererek, “Durumu lehimize çevirmek elimizde.” ifadesini kullandı.

ŞANLIURFA 40,7’YE YÜKSELDİ

Geçen ay düşük riskli iller (mavi) kategorisinde yer alan ancak artan vakalar sonrasında orta riskli illere (sarı) geçen Şanlıurfa’da her 100 bin kişide 40,7 Covid-19 vakası görüldüğü belirtildi. Geçen haftalarda 20’nin altında görülen bu rakamın, Şanlıurfa’da iki katına yükselmesi tedirginliğe yol açtı.

VALİ ERİN: ARTAN VAKA SAYISI EK TEDBİRLERİ GETİRECEK

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, kentte artan korona virüs vakalarından dolayı vatandaşların tedbirlere uymalarını istedi.   Vali Erin, yaptığı sosyal medya paylaşımında “Rehavetin ve tedbirlere uymamanın sonucunda, ilimizde #Covid_19 vaka görünme oranının sadece bir ayda geldiği nokta; 15,4, 18,3, 28,9, 40,7 ve yüksek riskli kategoriler kısıtlamaları ve ek tedbirleri getirecek” ifadelerine yer verdi.

MÜDÜR ERKUŞ: YÜKSEK RİSKE ÇOK AZ KALDI

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş ise “Covid-19 Vakalarımız artıyor.   27 Mart-02 Nisan 2021 haftasında 100 binde ki vaka sayımız,  Şanlıurfa 40.70 oldu. Bir sonraki aşama olan yüksek riske çok az kaldı. Tedbirleri bırakmayalım. Kurallara uyalım” ifadelerine yer verdi.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Urfa'da tam teşekkürlü hastane açıldı

Urfa’da tam teşekkürlü hastane açıldı

Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hastanesinin açılışı Eyyübiye Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Açılışa, Şanlıurfa Vali Vekili ve Haliliye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir