GÜNDEM

Viranşehir’de dezavantajlı ailelere destek sürüyor

Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Sosyal Destek Ekibi, ilçe merkezindeki dar gelirli ve sosyal açıdan dezavantajlı ailelere hane ziyareti gerçekleştirerek, istek ve taleplerini dinliyor.

Viranşehir Belediyesi Sosyal Destek Ekibi, ilçede adeta gezmedik mahalle ve girmedik sokak bırakmıyor. Psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve eğitmenlerden oluşan Sosyal Destek Ekibi, son 1 ayda dar gelirli ve sosyal açıdan dezavantajlı 100 aileyi evlerinde ziyaret etti. Viranşehir Belediyesi’nin dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin yanlarında olduğunu göstermek amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde; vatandaşların talep ve sorunları dinlenirken engelli ya da yaşlı bakımı ihtiyacı olan vatandaşlar hakkında veriler toplanıyor. Hane yaşayanlarının öncelikli ihtiyaçlarını tespit eden ekipler, taleplerin çözüme kavuşturulması için raporlamaları belediyenin ilgili birimlerine gönderiyor. Bunun yanı sıra belediye dışındaki kurumların cadde ve sokaklarda yürüttüğü çalışmalar hakkında da vatandaşlardan alınan talepler yine ilgili kurumlara iletilerek hızlı bilgi akışıyla sorunlar çözüme kavuşturuluyor.

İlçe genelinde ziyaret edilen aileler, memnuniyetlerini dile getirerek Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve Viranşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu