GÜNDEM

AK Parti’den TC kimlik numarasıyla twitter açıklaması

AK Partili Ömer İleri, ‘Sosyal Medya Yasası’nın kısa süre içinde Meclis’e geleceğini söyledi. İleri, 'Twitter'a TC kimlik numarasıyla girmek' gibi bir çalışmanın şu an için olmadığını kaydetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri, ‘Sosyal Medya Yasası’nın kısa süre içinde Meclis’e geleceğini söyledi.

Ömer İleri, katıldığı bir televizyon programında sosyal medya düzenlemesiyle ilgili açıklamada bulundu.

“SOSYAL MEDYA YASASI’NIN KISA SÜRE İÇİNDE MECLİS’E GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Kripto varlıklar dediğiniz zaman işin bir boyutu ekonomi. Bir boyutu hukuk ve inovasyon. Kısaca özetlemek gerekirse bu konu sadece ekonomi uzmanlarına bırakılacak bir konu değil. AK Parti teknolojinin içinde. Şu an zaten Sosyal Medya Kanunu olsun, Kripto Varlıklar Kanunu olsun… Partimiz bu konularla ilgili aktif çalışmalarını yürütüyor. Sosyal Medya Yasası halen çalışması devam eden bir yasa. İlerleme kaydedildi. Kısa bir süre içerisinde ben Meclis’e geleceğini düşünüyorum.

VATANDAŞ İSTEDİĞİ ELEŞTİRİYİ YAPABİLECEK

Sosyal medya yasasında muhalefetin eleştirilerinin aksine, her vatandaşımız istediği gibi eleştiri yapabilecek. Ama açıkçası sınırsız özgürlük diye bir şey yok. Özgürlükler sorumluluklarıyla birlikte geliyor. Bu gündelik hayatta da böyle. Sosyal medyada da böyle beklentiler var. Bu sadece bize özgü değil dünyada da durum aynı.

TC KİMLİK NUMARASI 

Twitter’a TC kimlik numarasıyla girmek gibi bir çalışma şu an yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu