MAGAZİN

Tatlıses’ten 2 ünlü isme sert eleştiri: çamur satıyorlar

Tatlıses’ten 2 ünlü isme sert eleştiri: çamur satıyorlar

Usta şarkıcı Şanlıurfa İbrahim Tatlıses soy ismini taşıyan gıda şirketi ile ilgili basın toplantısı yaptığı sırada söylediği cümleler gündem oldu. İmparator lakaplı Tatlıses, konuşmasında fenomen şef ve lokantacı CZN Burak (Burak Özdemir) ile tuzlama hareketi ile dünya çapında fenomen olan Nusr-Et restoranlarının sahibi ve ünlü kasap Nusret Gökçe’yi hedef aldı. Tatlıses açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:   “Tatlıses 1984’den beri var ama onlar yoktu. Kimseyi rakip görmüyorum. Kendi yemediğim şeyi, kimseye yedirmem. Onlar benim yaptığım işi yapmıyor. İsotun bilmem neyini alıyor. Zeytinyağının bilmem neyini kullanıyor, içine su mu katıyor ne katıyor? Biz onlar gibi su kullanmıyoruz. Onlar su ile kaynatıyorlar. İspat ederim. Bakıyorsun çamur. Millete çamur satıyorlar herhalde.”
Evlenmek için 14 Şubat’ı seçtiler

Evlenmek için 14 Şubat’ı seçtiler

14 Şubat’ı daha da özel bir gün haline getirmek isteyen çiftler, aylar öncesinden randevu alarak nikah dairelerine akın etti.  Şanlıurfa’da bugüne özel 28 çift, Haliliye  Belediyesi Nikah Salonunda ‘Evet’ diyerek hayatlarını birleştirdi. 14 Şubat tarihinde nikah talepleri her sene olduğu gibi bu senede arttı. Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yoğunluk yaşadı. Bu özel günde 28 çift, nikah kıyarak hayatlarını birleştirdi. Böylesi anlamlı bir günde 28 çiftin mutluluklarına ortak olduklarını belirten ; Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesi Memuru Gökhan Çetiner, şu ifadeleri kullandı: “Bugün günlerden 14 Şubat 2022, dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanan bir gün. Bizler de Haliliye Belediyesi olarak belediyemize başvuruda bulunan çiftlerimizin bu en güzel günlerinde yanlarında olduk. İnsanların bu sevgilerini taçlandırdıkları bu özel günlerinde bizi tercih ettiler. Bizlerde onların en mutlu günlerinde Haliliye Belediyesi olarak yanlarında olup nikahlarını kıydık ve kıymaya da devam etmekteyiz. Şu an için 28 tane nikah kıyıldı. Genç çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Her günlerini Sevgililer Günü tadında geçmesini ve birbirlerini her daim sevgiyle şefkat ile muhabbetle bir ömür sürmelerini diliyoruz.” Çetiner, ortalama 20 çiftin nikahlarını kıydıklarını ancak bugün Sevgililer Günü olması…
Tatlıses hakkında zeytinliğe AVM iddiası

Tatlıses hakkında zeytinliğe AVM iddiası

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde belediyenin zeytin ağaçlarının ; bulunduğu alana yapılacak alışveriş merkezi için düzenlediği ihaleyi Urfalı sanatçı İbrahim Tatlıses kazandı. Çevre savunucuları zeytin ağaçları için endişeli. Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Taylıeli Mahallesinde 23 bin 761 metrekare alanda alışveriş merkezi (AVM) yapımı ve işletimi için 28 Aralık 2021’de ihaleye çıkıldıı. Kapalı teklif usulüyle gerçekleştirilen ihaleyi, ; sanatçı İbrahim Tatlıses’in şirketi kazandı. Tatlıses de ilçeye giderek 2 Şubat’ta Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’le sözleşmeyi imzaladı. Belediye sözleşme tutarını açıklamazken ihalenin 150 milyon TL bedelinde olduğu belirtildii. İhale şartnamesine göre 12 bin 200 metrekare peyzaj alanına sahip AVM’de 100 iş yeri, ; yeme içme, eğlence ve oyun alanları bulunacak. Şirket, ; inşaatı 2 yılda tamamlayacağı projeyi bitirdikten sonra ; 23 yıl kullanım hakkına sahip olacak. Alışveriş merkezinin mülkiyeti bu sürenin ardından belediyeye geçecek. Ancak çevre gönüllüleri İzmir-Çanakkale asfaltı cepheli zeytinlik alandaki proje için endişeli. Burhaniye Çevre Platformu, söz konusu alandaki ağaçların en az 50-60 yıllık olduğunu belirterek, ; ağaçların sökülüp başka yere dikilmesini ; mümkün olmayacağını belirtti. Projenin ardından imar baskısı olacağını ve başka zeytin alanlarının yok olmasına neden olacağını belirten platform, ; “Zeytinlikler…
İmparator gözyaşlarını tutamadı

İmparator gözyaşlarını tutamadı

2011’de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle ; sahnelerden uzak kalan İbrahim Tatlıses, 12 yıl aradan sonra ilk konserini Eylül 2021’de vermişti. Hayranlarıyla buluşmaya devam eden 70 yaşındaki sanatçı, önceki akşam bir restoranda sahne aldı. Ünlü türkücü, karşısında İranlı hayranlarını görünce gözyaşlarına tutamadı. “Anılarım canlandı” diyen sanatçı, izleyicilerine anısını anlattı. ‘İmparator’ lakaplı şarkıcı, “İstanbul’a ilk geldiğimde adamın birinin düğününe gittim, sonra onun oğlunun sünnetine gittim. O da büyüdü, onun düğününe, sonra onun oğlunun sünnetine gittim” dedi. 2019’da kaybettiği annesi Leyla Tatlı’ya olan sevgisini her fırsatta dile getiren Tatlıses, “Düşünün benim annem torununun torununu gördü” diyerek, bir kez daha gözyaşlarını tutamadı.
Eyyüpoğlu ve Kılıç ailesinin mutlu günü

Eyyüpoğlu ve Kılıç ailesinin mutlu günü

Eski AK Parti Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu’nun oğlu Cenap Eyyüpoğlu ile Kılıç ailesinin kızı Didem Kılıç, ; Şehitlik Çamlık Düğün Salonu’nda Şanlıurfa Büyükşehir Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün kıydığı nikahla dünya evine girdi. Düğüne Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar, ; İbrahim Halil Yıldız, Ahmet Akay, Halil Özcan, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurahman Kırıkçı ile çok sayıda siyasetçi, aşiret temsilcisi, kanaat önderi, iş insanı, muhtarlar ve davetliler katıldı. Çiftin nikah şahitliklerini Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile milletvekilleri yaptı.   Seydi Eyyüpoğlu, oğlunu evlendirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, ; kendilerini bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.
İbrahim Tatlıses’in tecavüz ettiğini iddia etmişti

İbrahim Tatlıses’in tecavüz ettiğini iddia etmişti

Şanlıurfalı ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, ; 8 yıl önce katıldığı bir televizyon programında “20 yaşındayken İbrahim Tatlıses’in tecavüzüne uğradım” diyen oyuncu Sibel Gökçe’ye tazminat davası açmıştı. Tatlıses, ; ‘onuru ve itibarına zarar verildiğini’ öne sürerek Gökçe’ye açtığı 60 bin liralık tazminat davasında mahkeme, Sibel Gökçe ile televizyon kanalı ve program yapımcısının 12 bin lira manevi tazminat ödemesine karar vermişti. Her iki tarafın da itirazı üzerine dosya Yargıtay’a taşındı. Yargıtay’ın tazminat miktarı yönünden davayı bozması üzerine dava yeniden görülmeye başlandı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde önceki gün görülen davada ; mahkeme yine İbrahim Tatlıses’i haklı buldu. Sibel Gökçe ile televizyon kanalı ve program yapımcısının 10 bin lira manevi tazminatı ; 8 yıllık faiziyle birlikte İbrahim Tatlıses’e ödemesine karar verdi.
Cevheri ailesinin mutlu günü

Cevheri ailesinin mutlu günü

Şanlıurfa’da, AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin oğlu Ömer Dara ve Burhanettin İmamoğlu’nun kızı Selma, düzenlenen düğün töreni ile dünya evine girdi. Renkli görüntülerin yaşandığı düğünde siyaset ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, oğlu Ömer Dara Cevheri ile Selma İmamoğlu, bir otelde düzenlenen düğünle dünya evine girdi. Vekil Cevheri oğlunun düğünü dolayısıyla Suriye’nin İdlip kentinde Şanlıurfa Platformu aracılığıyla gıda kolisi dağıtarak örnek bir davranış sergiledi. Ardından 6 bin kişiye tirit ikramında bulundu. Genç çiftler için ise mütevazi bir düğün düzenledi. Düğüne Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, çok sayıda siyasetçi, aşiret üyesi ve davetliler katıldı. Selma ve Ömer Dara çiftinin nikahını Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kıydı. Şahitliklerini ise Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müfit Aydın, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Gülenler Açanal, Dr. Halil Özcan, Ahmet Akay, eski Milletvekili İbrahim Cevher Cevheri, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli yaptı. Evlilik cüzdanını gelin ve damatta teslim eden, AK…
Tatlıses’in açtığı iş ilanı tepkilere neden oldu

Tatlıses’in açtığı iş ilanı tepkilere neden oldu

Şanlıurfalı sanatçı İbrahim Tatlıses, sosyal medya hesabından müdürü için asistan ilanı açtı. Gelen talepleri beğenmeyen imparator iş ilanını iptal etti. İmparator İbrahim Tatlıses, yoğunluktan dolayı sosyal medya hesabından müdürü için “Eli ayağı düzgün olsun” diyerek asistan ilanı açtı. Tatlıses kısa süre sonra ilanı kaldırarak, “Biz iş vermek istiyoruz arayanlar çene çalıyor anlamadım, ben de iptal ettim” dedi. Tatlıses 12 yıl aradan sonra konserlerine yeniden başladı. Yoğun tempoda işleri hafifletmek için yeni bir çalışan arayan Tatlıses, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak iş ilanı yayınladı. İmparator paylaşımında, “Genel müdürüm Şule Hanım’a yardımcı bir asistan arıyorum çünkü benim sahne işlerim de başladığı için her yere yetişemiyor eli ayağı düzgün tahsilli bir bayan arıyorum” yazdı. Kısa bir süre sonra tweet’i silen Tatlıses, yeni bir paylaşım daha yaptı. Tatlıses, bu kez tweetinde, “Biz iş vermek istiyoruz arayanlar çene çalıyor anlamadım, ben de iptal ettim” ifadelerini kullandı.
Tatlıses’in kazancı dudak uçuklattı

Tatlıses’in kazancı dudak uçuklattı

Şanlıurfalı ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, yılbaşı gecesi Belarus’ta vereceği konserler için 3 milyon dolar kazanacağı öğrenildi. Başından vurulması ve uzun süre tedavi görmesinin ardından sahnelere geri dönen Urfalı sanatçı İbrahim Tatlıses, yıllar sonra ilk konserini 23 Eylül’de Kuruçeşme Açıkhava’da vermişti. Tatlıses, Belarus’un başkenti Minsk’teki Double Tree by Hilton Otel’de biri yılbaşında olmak üzere 5 konser verecek. Ünlü sanatçı, 4 konser için 500’er bin dolar, yılbaşı konseri için de 1 milyon dolar alacak. Tatlıses, Belarus konserlerinden toplamda 3 milyon dolar kazanacak.
Tatlıses yıllar sonra sahneye çıktı

Tatlıses yıllar sonra sahneye çıktı

Şanlıurfalı sanatçı İbrahim Tatlıses 12 yıl aradan sonra ilk konserini Kuruçeşme’de verdi. Defalarca ayakta alkışlanan Tatlıses, sahneye ‘Yalan’ şarkısıyla çıktı. 12 yıl aradan sonra ilk kez konser veren imparator için kapıda uzun kuyruklar oluştu. Tatlıses’i dostları yalnız bırakmadı. Tatlıses’in eski eşi Ayşegül Yıldız’ın yanı sıra kızları Melek Zübeyde, Dilan ve Elif Ada da konser boyunca imparatora eşlik etti. Defalarca ayakta alkışlanan Tatlıses, sahneye ‘Yalan’ şarkısıyla çıkarken, İstanbul Boğazı, havai fişeklerle aydınlandı. Tatlıses, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri kapsamında 24 Eylül Cuma ve 25 Eylül Cumartesi günleri de sahneye çıkacak.
Başa dön tuşu