GÜNDEM

Akçakale’de otogar ve OSB projelerine destek sözü

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı makamında ziyaret ederek yapılan projelere destek sözü verdi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı ziyaret eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, otogar ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) projesi için Başkan Yalçınkaya’ya destek sözü verdi.

Başkan Yalçınkaya ziyarette Vekil Yıldız’a ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve planlanan projeleri iletti. Projeler üzerine yapılan istişarelerde otogar ve OSB için ‘dirsek teması’ yapılmasına karar verildi.

Milletvekili Yıldız hem Akçakale hem bölge için önemli olan OSB ve otogar projesi için Ankara düzeyinde destek sözü vererek şunları söyledi:

“Başkanımızın çok güzel hizmetleri var burada. Hizmetleri de devam ediyor. İki tane projemiz kalmış; bir otogar projesi bir de organize sanayi bölgesinin yapılması ile ilgili proje çok güzel 2 proje. İnşallah önümüzdeki günlerde kendisi de Ankara’ya geldiğinde beraber tekrardan ilgili bakanlıklara gidip talebimizi yenileyeceğiz.”

“Akçakale’ye girdiğimizde ben çok mutlu oldum” diyen Yıldız, “Hastanemiz yapılmış. Yolumuz çok iyi. Havaalanı gibi yolumuz var. Ben köyleri de dolaştım bugün. Ceylanpınar-Akçakale yolumuz çok güzel olmuş. Köy yollarının da altyapısı yapılıyor, stabilizesi yapılıyor. Burası sınır hattında ve gümrük kapısı olan bir yerimiz. Bizim için çok kıymetli, ülkemiz için çok kıymetli olan bir yer. İthalatın ve ihracatın merkezi olur umarım ilerleyen zaman diliminde” diye konuştu.

 

Yıldız, Başkan Yalçınkaya’ya çalışmalarında başarılar diledi.
Başkan Yalçınkaya ise birlik ve beraberliğe vurgu yaparak “İbrahim Halil Yıldız hem bizim vekilimiz, hem kardeşimiz. Tarihten gelen bir birlikteliğimiz var, Suruç ile şimdi yine beraberiz. Birlikte mücadele ediyoruz. Hedefimiz sınırda yıldız bir ilçe yaratmak. İthalat ve ihracatın merkezi bir ilçe yaratmak. Burada Suruç’un çok büyük bir katkısı olacak. Ben buna her zaman inanıyorum” ifadelerini kullandı.

AKÇAKALE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK

OSB ile Akçakale’nin cazibe merkezi haline geleceğini belirten Başkan Yalçınkaya, “Vekilimiz ile OSB’nin bir an önce iznini alıp inşaatına başlamamız lazım. Burası inşallah yakın bir tarihte Türkiye’nin cazibe merkezi haline gelecek. Bu gayretle birlikte çalışıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ziyaretlerinden dolayı kendisine ve heyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu