URFA YEREL HABERLER

Azerbaycanlı şehit pilot Abbas Kasımov’un ailesi Urfa’da ağırlandı

Geçen yıl Azerbaycan-Ermenistan arasında çıkan Karabağ Savaşı'nın ilk gününde şehit düşen Pilot Binbaşı Abbas Kasımov'un ailesi Şanlıurfa’da ağırlandı. Kasımov ailesi Şanlıurfa’da şehit Hüseyin Koruç’un annesini ziyaret etti.

Türkiye-Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler Birliği (TÜİB) Başkanı Hüseyin Büyükfırat’ın öncülük ettiği ‘Tek Millet Tek Yürek’ proje kapsamında Karabağ savaşının ilk gününde şehit olan pilot Abbas Kasımov’un ailesi Şanlıurfa’da misafir edildi.

Kasımov ailesi Şanlıurfa’da şehit Hüseyin Koruç’un annesini ziyaret etti. Buluşmada şehit anneleri birebirlerine sarılarak ağladı.

Şehit Hüseyin Koruç’un annesi Fatma Koroç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Allah razı olsun. Onların da şehidi var bizim de şehidimiz var. Allah razı olsun bizi ziyarete geldiler. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Kasımov’un annesi Kifayet Kasımov, “Türk Devleti ve Azerbaycan Devleti şehitleri unutmayacak. Hafızamızdan çıkmayacaklar. Sağ olsun Türk milleti. Vatanımız sağ olsun” dedi.

Kasımov ailesi Şanlıurfa’da valilik, tugay komutanlığı, il emniyet müdürlüğü ve bazı kamu kurumları tarafından da kabul edildi.

Aileyi kabulünde Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, “Kalbimiz bir, yüreğimiz bir, duygumuz bir. Azerbaycan-Türkiye kardeşliği daimdir, daim olmaya devam edecektir” diye konuştu.

Kasımov ailesine Urfa ziyaretlerinde kentin tarihi ve turistik mekanları da gezdirildi.

‘Tek Millet Tek Yürek’ projesi ile Azerbaycanlı 44 gazi ve şehit ailesi Türkiye’nin farklı şehirlerinde misafir edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu