GÜNDEM

Bağımlılıkla mücadele çalıştayı sürüyor

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan ve bu çerçevede Şanlıurfa'da da Eyyübiye Kaymakamlığı himayesinde ilki gerçekleştirilen bağımlılıkla mücadele çalıştayının ikincisi Haliliye Kaymakamlığı himayesinde başladı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Haliliye İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ; madde bağımlılığı hakkında farkındalık kazandırılması amacıyla düzenlenen çalıştayda alkol, tütün, uyuşturucu ve davranış bağımlılıklarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Çalıştayın açılışına Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü hizmet başkanları, kurum amirleri ve personeli ile STK temsilcileri katıldıı.

KAYMAKAM ESEN: KİŞİSEL OLARAK MÜCADELE ETMEMİZ GEREKİYOR

Haliliye Kaymakamı Metin Esen, bağımlılıkla mücadelenin toplumun her kesimini ilgilendirdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bağımlılıkla mücadele toplumda hepimizin her kesimin ilgilendiği, bir ucundan tutarak mücadele edilmesi gerektiren bir konudur. Çalıştay içinde çok güzel bir nokta belirlenmiş ‘ben olsaydım’ toplumdaki herkesin, yediden yetmişe herkesin bir fikri bir düşüncesinin olmuş olduğu bir konu bağımlılıkla mücadele. kişisel olarak mücadele etmemiz gereken bir konu olduğunu hatırlatarak herkese sevgi ve saygılarımı sunarım.”

GÜLÜM: BANA BİR ŞEY OLMAZ YAKLAŞIMI BEYHUDE

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, “Bağımlılık aslında kişinin bağımsızlığını kaybetmesidir. Bağımlılıkla mücadele aslında bir bağımsızlık mücadelesidir. Bana bir şey olmaz çoluk çocuğuma bir şey olmaz yaklaşımı beyhude bir yaklaşımdır. Bu tür çalıştayları önemsiyoruz. Çünkü hem mevcut bilgilerin tekrarı hem de yeni bilgilerin oluşmasının sağlanması açısından önemlidir. Salonda ‘Ben olsaydım’ baskılı kâğıtlar var, burada görüşlerinizi yazmanızı istiyoruz, görüşler bizim için önemli bize yol gösterecektir. Bu çalıştayda oluşacak bilgiler bir kılavuz niteliğinde olacak ve tüm Türkiye’de bu kılavuz uygulanacaktır. Organizasyon ekibine teşekkür ediyorum, bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu