URFA YEREL HABERLER

Balıklıgöl şiir akşamları İbrahim Sadri ile başladı

Eyyübiye Belediyesi tarafından organize edilen Balıklıgöl Şiir Akşamları, ünlü şiir yorumcusu İbrahim Sadri’nin şiir dinletisiyle başladı. Birbirinden güzel şiirleri canlı müzik eşliğinde yorumlayan İbrahim Sadri, şiir severlerin büyük beğenisini kazandı.

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği, 29-30 Eylül ve 1 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenecek Balıklıgöl Şiir Akşamları’nın açılış töreni, İbrahim Sadri’nin şiir dinletisiyle başladı.

Balıklıgöl amfi tiyatroda gerçekleşen etkinliğe; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti İlçe Başkanvekili Mehmet Karademir, AK Parti Eyyübiye İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülten Balcı, Gençlik Kolları Başkanı Hamza Göktaş, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri,  mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldıı.

Eyyübiye Belediyesi’nin hizmet ve faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmiyle başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Başkan Kuş, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilçesi olan Eyyübiye’de en büyük önemi gençlere verdiklerini ifade etti.

Eyyübiye gençliği için yapılan yatırımlara dikkat çeken Kuş, “Şu anda otuza yakın halı sahanın ihalesi gerçekleştirildii. Bu ay sonunda hem temel atılacak hem de yapımına başlanacakk. Yine evlatlarımız için 500 seyirci kapasiteli futbol sahasının ihalesini yaptık, onu da yakın bir zamanda açacağız” dedi.

“Ben, evlatlarımızın başkanı değil ağabeyi gibi davrandım, kalan zaman zarfında da onlar için gayret ve şevkle çalışmaya devam edeceğim” diyen Başkan Kuş, Balıklıgöl Şiir Akşamları’na katılanlara teşekkür etti.

Başkan Kuş’un selamlama konuşmasının ardından sahneye çıkan İbrahim Sadri, birbirinden güzel şiir yorumlarıyla geceye renk katarken, Şanlıurfa, şiir, edebiyat ve vatan sevgisi gibi konularda duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

Başkan Kuş’un vatandaşların arasında seyrettiği şiir dinletisi, İbrahim Sadri’ye çiçek ve plaket takdimi ile sona erdi.

Balıklıgöl Şiir Akşamları’nın 30 Eylül 2022 Cuma saat 20.00’da şair Nurullah Genç, 1 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 20.00’de ise Serdar Tuncer Balıklıgöl önünde şiir severlerle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu