GÜNDEM

Büyükşehir ekibi bu kez Adıyaman kırsalında

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkımlara ve can kayıplarına neden olan depremlerin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de depremden en fazla etkilenen illerden Adıyaman’da depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

ŞANLIURFA’DA DEPREMİN ARDINDAN ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARININ TAMAMLANMASININ ARDINDAN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL’ÜN TALİMATLARI DOĞRULTUSUNDA ADIYAMAN’A GİDEN KIRSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ BELEDİYEYE AİT İŞ MAKİNALARIYLA BİR YANDAN YÜKSEK KESİMLERDEKİ KÖY YOLLARINI KARDAN ARINDIRIRKEN DİĞER YANDAN YARDIMLARIN KOLAY ULAŞMASINI TEMİN EDİYOR.

Adıyaman’da belirlenen alanlara depremzedeler için konteyner kentler ve çadır kentler kurulmaya devam ediliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri de kendi ekip ve ekipmanlarıyla yetkililer tarafından konteyner kent alanı olarak belirlenen alanların saha zeminlerini hazır hale getiriliyor.

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesindeki konteyner kent alanında zemin düzeltme ve eşitleme ve yerleşim yerine uygun hale getirme çalışmalarını gerçekleştiren Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri bölgedeki çalışmalarını titizlikle sürdürerek vatandaşlar için konteyner kentlerin bir an önce belirlenen alana yerleştirilebilmesi için var gücüyle çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu