EKONOMİ

CHP asgari ücret teklifini sundu!

Ekonomik krizlerle beraber enflasyonun asgari ücreti erittiğini belirten CHP Milletvekili Gürer, asgari ücretin altı ayda bir belirlenmesi için TBMM'ye Kanun Teklifi sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ; İş Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinde ; yılda bir kez belirlenen asgari ücret tutarının, 6 aylık periyotlarla belirlenmesini önerdi.

ENFLASYON SÜREKLİ ARTIYOR

Gürer, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizin etkilerinin her geçen gün artarak devam ettiğini ve krizin etkisinin azaltılmasına yönelik yapılan ekonomik hamlelerin ise ; bir yarar sağlamazken yaşanan çözümsüzlük halinin krizi daha derinleştirdiği belirtti.

EKONOMİK KRİZ PARAYA DEĞER KAYBETTİRİYOR

Ekonomik krizin paraya değer kaybettirdiğini ve enflasyon rakamlarının süreç içinde artış eğilimi göstermesine neden olduğunu anlatan Gürer ; “Düşük ve sürdürülebilir bir enflasyon düzeyine ulaşmak ve ekonomik birimlerin geleceğe yönelik ; daha sağlıklı karar almasını sağlamak tüm ülkelerin başlıca hedefleri arasında yer almakla beraber bu konuda çeşitli politikalar geliştirilerek uygulamaya konulmaktadır” ifadelerini kullandı.

Gürer, enflasyon rakamlarının artışının engellenememesi sonucunda ; asgari ücret tutarının her geçen gün değer kaybetmesinin önüne geçilmesi amacıyla ; asgari ücret miktarının altı aylık periyotlar halinde belirlenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu