SİYASET

Kılıçdaroğlu’ndan flaş adaylık açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili olarak, "Benim ismim üzerinde uzlaşma sağlanırsa ben hazırım" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanlığı’na aday olur musunuz?” sorusuna ” ‘6’lı masa uzlaşırsa ben hazırım” şeklinde yanıt verdi.

Altılı masada çatlak iddialarını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Çatlak yok efendim. Altı ayrı lideriz, demokrasi istiyoruz, hak ve özgürlük istiyoruz. Birisi konuşuyor diğerleri biat ediyor, bizde öyle bir şey yok. Herkes düşüncesini söyler. Bugüne kadar açıkladığımız bildirilerde altı parti liderinin de imzası var. Buyursunlar onlar da yapsınlar. Altı lider ortak miting de yapabiliriz ayrı ayrı da yapabiliriz. Sorun miting değil bu sistem. Bu sistem Türkiye’yi felakete götürüyor” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı  adaylığıyla ilgili olarak “Benim ismim üzerinde uzlaşma sağlanırsa ben hazırım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu