URFA YEREL HABERLER

Sağlık çalışanlarının eğitim ve farkındalık standı ilgi çekti

Suruç Belediyesi ve Suruç Kaymakamlığınca düzenlenen 3. Nar Festivalinde sağlık çalışanları, eğitim ve farkındalık oluşturmak için kurduğu stant ilgi çekti.

Suruç İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık personelleri tarafından Suruç ilçe meydanında düzenlenen Suruç 3. Nar Festivalinde eğitim ve farkındalık oluşturmak için stant kuruldu. Sağlık personelleri tansiyon, kan şekeri ölçerek tütün ve tütün ürünleri ile mücadelede, kanser, kalp rahatsızlıkları ve gebe eğitimlerinin yanında sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında da vatandaşa eğitim verirken broşürler dağıttı.

Suruç İlçe Sağlık Müdürlüğü görevli sağlık çalışanları Nar Festivalinde kurdukları stand ile ilgi odağı oldu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Suruç İlçe Sağlık Müdürlüğü Nar Festivali Stand Sorumlusu Dt. Ulaş Taneli “Sağlıklı bir toplum için tütün ve alkol kullanımının engellenmesi, dumansız bir çevrenin olması ve sigara kullanan kişilerin sigarayı bırakması için herkese önemli görevler düşmektedir. Amacımız, tütün ve tütün ürünleri ile mücadelede halkımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesidir. Festivalde tütün ve tütün ürünleri ile kanser, kalp rahatsızlıkları ve gebe eğitimlerinin yanında sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında halkımıza eğitimler verdik. Bu eğitimler sadece belirli gün ve haftalarla sınırlı kalmayarak yıl boyunca tüm halkımıza ulaşabilecek şekilde devam edecektir.

Müdürlüğümüz tarafından koruyucu sağlık hizmetleri çalışmalarının daha da yaygınlaştırılması,  hastalıkların meydana gelmeden önlenebilmesi ve neticede toplumun yaşam standardının yükseltilmesi için halkımızı bilinçlendiriyoruz. Tüm Suruç halkını ilçe müdürlüğümüz bünyesinde olan sağlıklı hayat merkezine davet ediyoruz.

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese özellikle Suruç Kaymakamı ve belediye başkan vekilimize teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu