Şanlıurfa’da ‘gazeteciler’ için sergi açıldı

Şanlıurfa’da basın mensuplarının çektiği fotoğraflardan oluşan serginin açılışı yapıldı. Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) tarafından hazırlanan serginin açılışına Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak ve çok sayıda gazeteci katıldı.
 


 

Sergi ile ilgili bilgiler veren ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak, şunları söyledi:

“Biz Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği adına özellikle basınımızın sesi olmak adına etkinlikler yapmaktayız. Hafta içinde de etkinliklerimiz olacak, sinema etkinliğimiz de olacak, Haliliye Belediyesiyle birlikte. Bu fotoğraf sergisini de bu sene düzenlemiş olduk.”
 


 

'ÇOK ANLAMLI VE ÜZERİNDE DÜŞÜNÜLMESİ…'

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise gazeteciliğin önemine vurgu yaparak, şu ifadelere yer verdi:

“Yerel gazetelerde emek sarf eden ve bu bilgileri aktarmaya çalışan yine bu camianın çok değerli mensupları, 2 gün sonra kutlayacağımız Çalışan Gazeteciler Gününü şimdiden kutluyorum. Öncesinde de Tahir Başkanım ve arkadaşlarla birlikte burada sergilenen resim sergisini birlikte gezdik. Çok anlamlı ve üzerinde düşünülmesi gereken fotoğraflar olduğunu hep birlikte müşahede ettik. Ama özellikle şunu söyleyebilirim; bugün gördüğümüz, incelediğiz bu fotoğraflarda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Allah’a şükür çok güçlü. Şanlıurfa’da, bu güçlü devletin sarsılmaz yerleşim yerlerinden, kentlerinden, şehirlerinden bir tanesi.
 


 

Harran Ovasından ve Şanlıurfaspor’a, Şanlıurfaspor’dan Barış Pınarı Harekâtına, Akçakale’ye ve birçok ilçeden fotoğraflar var, bütün arkadaşları tebrik ediyorum. Dediğim gibi özet olarak burada Türkiye Cumhuriyeti’ne duyulan güvenin fotoğraflara yansıdığını gördük.”

Mustafa PAYIK/BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu