Şanlıurfa Hipodromu yolunun hali içler acısı!

Şanlıurfa Hipodromu yolunun hali içler acısı!

Türkiye Jokey Kulübü Şanlıurfa Hipodromu’nun çevre düzenlemesi ile başı dertte. 788.500 dönüm arazi üzerine kurulu olan Şanlıurfa Hipodromu, şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta Mardin yolu üzerinde olup Harran Üniversitesine komşudur. Şanlıurfa Hipodromunda 1700 metre uzunluğunda 20 metre genişliğinde Kum Yarış Pisti mevcut. Şanlıurfa Hipodrumu 24 blok dan 568 ahır box kapasitesiyle hizmet veriyor. Şanlıurfa Hipodromundaki tribün 1500 kişilik seyirci kapasitesine sahip ve Hipodrom içerisinde yaklaşık 57.000 metrekare peyzaj amaçlı çim alan, 30.000 adet değişik türlerde ağaç bulunuyor. Şanlıurfa Hipodromu içerisinde İdare Binası, Tribün Binası, Eyerleme ve Jokey Binası, Yarış öncesi Kan alma Merkezi, Doping Merkezi, At Hastanesi, Pony Ahırları, Çocuk Parkı, Piknik alanları, Kantin, Kır Kahvesi, Berber Dükkanı, At Sahipleri Derneği Lokali ve 300 araçlık otoparkı ile Hipodrom ve Yarış severlere hizmet veriyor. Türkiye’nin her yerinden Şanlıurfa’ya yarış izlemeye gelen vatandaşlar tesisin içine hayran kalırken, gelene kadar gördükleri manzara karşısında ise şaşırıp kalıyor.

Tesisin içerisinde yok yokken, çevresine bakıldığında durum oldukça vahim. Hipodromun doğru düzgün bir yolu bulunmazken, olan yol ise köstebek yuvasına dönmüş halde bir köy yolundan farksız durumda. Belediyelerin yüzüne bile bakmadığı yolda ne ışıklandırma var nede yönlendirme tabelası. Jokey Kulübü kendi imkanları ile koyduğu tabela ile vatandaşların hipodroma zorda olsa gidebilmelerini sağlıyor.  Akşamları güçlükle ulaşılabilecek hipodroma gidebilmek için adeta korku tünelinden geçercesine zifiri karanlıktan geçen vatandaşlar bu duruma bir an önce çağrı bulunmasını istiyor. Hipodrom temsilcileri yetkililere seslenerek; yol, ışıklandırma, yönlendirme levhaları ve çevre düzenlemesinin en kısa sürede yapılmasını talep etti.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Gece uyanıp bilinçsizce yemek yemenin, beynin uyku uyanıklık kontrolünde yaşanan sorundan kaynaklandığını belirten uzmanlar, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir