URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nde Viranşehir standına ilgi büyük

Şanlıurfa Vakfı organizesinde, Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Ankara’da yapılan Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nde, Viranşehir’in standı ilk gün ilgi gördü.

Şanlıurfa’nın yöresel lezzetleri, tarihi ve kültürel güzelliklerinin tanıtılacağı ‘Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ Ankara’da dün başladı.

Ankara Kültür Parkı içerisinde kurulan Şanlıurfa Tanıtım Günleri etkinliğinde Viranşehir standı da yer aldı. Neolitik döneme ait eserlerin yer aldığı Sefertepe, Hazreti Eyyüp Peygamber ile eşi Rahime Hatun ve Elyasa Peygamber’in kabrinin bulunduğu Eyyüp Nebi’nin de tanıtıldığı Viranşehir standında, ilçenin tarihi yönlerini yansıtan ürünler ve yöresel lezzetler Ankara’ya taşındı.

Türkiye’de sadece Viranşehir’de yetişen şelengo, Viranşehir peyniri, zeytin, mırra ve biber reçeli ile pilav üstü kavurmanın konuklara ikram edildiği stant, vatandaşlardan ilgi gördü. Viranşehir Belediyesi’nin halk oyunları ekibi de düzenlediği gösteri ile izleyenlerden büyük alkış aldı.

Stantta misafirleri ağırlayan Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel ve Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, gelen konuklarla yakından ilgilendi.

EKİNCİ: VİRANŞEHİR’İ EN İYİ ŞEKİLDE TANITACAĞIZ

Standa gelen konuklarla sohbet edip, Viranşehir’in tarihini, kültürünü ve yöresel lezzetlerinin yanı sıra ilçede yapılan ve yapılacak proje ve yatırımları anlatan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Viranşehir’i en iyi şekilde temsil etmeye ve ilçeyi tanıtmaya devam ettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu