GÜNDEM

Şanlıurfa’da iklim değişikliğinin etkileri anlatıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde "Şanlıurfa İklim Değişikliği Eylem Planı Çalıştayı" düzenlendi.

Çalıştayın ilk gününde katılımcılara Şanlıurfa İDEP Projesi Tanıtımı, ; iklim değişikliğinin ülkemizdeki etkileri, iklim, tarım ve kuraklık, geçmişten günümüze iklim değişikliği ile ; artan çöl tozu taşınımı gerçeği ve etkileri ve enerji verimliliği ve iklim değişikliği konularında bilgilendirme sunumları yapıldı.

İkinci gününde ise dünyada olumsuz etkileri yaşanan iklim değişikliği sorununa karşı ; çözüm  önerileri ortaya konularak, kapsayıcı iş birliği içinde planlanan eylemlerin gerçekleştirilmesi, ; paydaş kurumlar ile ortak çalışmalar planlanarak, ortak çözüm önerileri geliştirilmesi hedeflenerek faaliyetler belirlenerek ; çalışma grupları tarafından belirlenen eylemler ve yapılacak faaliyetlere ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.

Çalıştayda Yerel Yönetimlerde İklim Değişikliği Farkındalık Projesi Danışmanı ; Tamer Atalay ve Engin Algür tarafından iklim değişikliği eylem planlaması konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Aras ise ; “Bizler tarihten bu yana yaşayan tüm canlıları düşünerek hareket eden neslin torunlarıyız ve bizler geçmişimizi göz önünde bulundurarak çocuklarımıza bırakacağımız en önemli miras temiz bir çevre” ifadelerini kullandı.

Çalıştayın son gününde Çevre, Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mustafa Kaytan tarafından katılımcılara sertifikaları verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu