URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa’nın ilçesinde modern mezbaha çalışması tamamlandı

Şanlıurfa’da hayvancılığın geliştirilmesi ve vatandaşların daha sağlıklı koşullarda kesilen etlere ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla ilçelere modern tesisler kazandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar’da modern mezbaha çalışmasını tamamladı.

DAHA MODERN VE SAĞLIKLI KOŞULLARDA HAYVAN KESİMLERİNİN YAPILMASI AMACIYLA HER İLÇEYE BİR MEZBAHA KAZANDIRMA HEDEFİ İLE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CEYLANPINAR İLÇESİNDEKİ MEZBAHA ÇALIŞMASINI TAMAMLADI.

400 METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULAN MODERN MEZBAHA İÇERİSİNDE KESİM ALANLARI, KÜÇÜKBAŞ VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN BEKLEME ALANLARI, HAYVAN RAMPALARI, HAYVAN PADOKLARI, SAKATAT ODALARI, PERSONEL GİYİNME VE SOYUNMA ODALARI VE SOĞUK HAVA DEPOLARI YER ALIYOR.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL, CEYLANPINAR BELEDİYE BAŞKANI FEYYAZ SOYLU, AK PARTİ CEYLANPINAR İLÇE BAŞKANI ABDULCELİL DOĞANTEKİN VE MECLİS ÜYELERİ İLE BİRLİKTE YAPIMI TAMAMLANAN MEZBAHADA İNCELEMELERDE BULUNDU.

BEYAZGÜL: HER İLÇEYE MODERN MEZBAHA’

HER İLÇEYE MODERN MEZBAHA ÇALIŞMASI YAPTIKLARINI VE TAMAMLANAN MEZBAHALARI AÇARAK VATANDAŞLARIN HİZMETİNE SUNDUKLARINI ANLATAN BEYAZGÜL, ‘’İLÇELERİMİZE HİZMETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ. İLÇEMİZDEKİ MEZBAHA İLKEL ŞARTLARDAYDI VE YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA İLÇEMİZE MODERN BİR MEZBAHA KAZANDIRDIK. MEZBAHA’NIN ÇALIŞMASI TAMAMLANDI VE ÇOK KISA BİR ZAMAN İÇERİSİNDE HİZMETE AÇACAĞIZ. MEZBAHA ÇALIŞMAMIZ CEYLANPINAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ. TEMİZ, MODERN VE HİJYENİK ŞARTLARDA KESİMLER YAPILACAK. CEYLANPINAR İLÇEMİZDE BİRÇOK ÇALIŞMAMIZI SÜRDÜRÜYORUZ. ALLAH’A HAMD OLSUN ÇOK YOL ALDIK VE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPTIK’’ DEDİ.

AYNI ANDA BİRDEN FAZLA BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARIN KESİLMESİNE OLANAK SAĞLAYAN MODERN EKİPMANLARLA DONATILAN CEYLANPINAR MEZBAHASINDA HAYVAN KESİMLERİ DAHA PRATİK VE HİJYENİK OLARAK YAPILACAK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu