TOBB Şanlıurfa, yeni yıla projelerle giriyor

Şanlıurfa’daki kadın girişimcilerin sesi olan TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu, son günlerde yaptığı projelerle kamuoyundan büyük destek gördü.

Çalışmalarına aralıksız devam eden Kadın Girişimciler 2020 yılına hızlı bir giriş yapacak. Kadın Girişimciler Üst Kurul Başkan Yardımcısı Cevahir Asuman Yazmacı başkanlığında toplanan TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu, 2020 yılı Ocak ayında yapacakları projeleri ele aldı. 2020 yılının ilk ayında 3 büyük proje ile yıla başlayacak olan Kadın Girişimciler Şanlıurfa’daki kadınların girişimci kadın olmalarını ve girişimci olan kadınların desteklenmesine yönelik projeleri hayata geçirecek. Değişen dünyanın yeni ticaret biçimi e-ticaret, e-ihracatı ve teknolojinin işimize yansıyan yanlarının ele alınacağı  “ Akıllı işler/ Dijitali” anlamak paneli ile Ocak ayında kadınları girişimciliğe teşvik edecek olan Kadın Girişimciler Kurulu, panelin ardından bu kez ilde girişimci kadınların desteklenmesine yönelik e-ticaret sitesi konusunda eğitim vererek ücretsiz e- ticaret sitesi kurmalarını sağlayacak.

Kadın Girişimcilerin bir diğer projesi ise iş hayatında karşılaşılan stresi yenmek için "Nefes al Hayatı yakala" isimli eğitimi ile stresin önüne geçmek olacak. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurul Başkan Yardımcısı Cevahir Asuman Yazmacı, yapılacak olan etkinlikler ile ilgili şunları söyledi:

“Kadının iş hayatında daha çok yer alması adına geçmişten günümüze yaptığımız çalışmalara aralıksız devam ediyoruz sadece kadınlarımızı iş hayatında sayılarını artırmayı değil yaptığı işlerde karşılaştıkları sorunların çözümü konusunda da destek olmaya çalışıyoruz. Kadın Girişimciler Kurulu olarak bu yönde Ocak ayında 3 yeni projemizi hayata geçiriyoruz. Girişimci kadınlarımıza e- ticaret konusunda bilgilendirme çalışmalarının ardından ücretsiz web sitesi kurulacak. Kadınlarımızın iş hayatına atılmaları için iş dünyasındaki fırsatları kadının bu fırsatlardaki avantajlarını yine yapılacak olan panel ile anlatacağız ve son olarak kadınlarımız başta olmak üzere herkesin iş hayatında karşılaştıkları stres sorununu doğru nefes teknikleri kullanarak aşmaları konusunda uygulamalı bir eğitim programımız olacak yapılacak olan bu etkinliklere sadece kadınlarımızı değil herkesi bekliyoruz” dedi.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu