URFA YEREL HABERLER

Urfa’da Evlilik Hazırlıkları Mobilya Dekorasyon Fuarı törenle açıldı

Şanlıurfa’da ‘Evlilik Hazırlıkları Mobilya Dekorasyon Fuarı’ törenle açıldı. Her yıl ortalama 15 bin çiftin dünya evine girdiği şehirdeki fuar 18 Eylül Pazar gününe kadar sürecek.

Şanlıurfa Fuar Merkezi’nde düzenlenen törene; Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Usfuar Yönetim Kurulu Başkanı Ülker Selveri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Pektek, sektör temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışı gerçekleştirilen Evlilik Hazırlıkları Mobilya Dekorasyon Fuarı’nda; mobilya ve dekorasyon, beyaz eşya ve züccaciye, organizasyon, fotoğraf stüdyoları gibi toplam 8 işletme yer alıyor.

Fuar açılışında konuşan Usfuar Yönetim Kurulu Başkanı Ülker Selveri, “Türkiye’de her yıl ortalama 500 bin çiftçi evliliğe adım atıyor.  Ülkemizin nüfusu yoğun kadim şehirlerinden Şanlıurfa’mızda da bu sayı yaklaşık 15 bini buluyor. Bu fuarda istedik ki evlenecek çiftlerimize güzel tercihler sunalım. Sektörler temsilcilerini buluşturalım ve yenilikleri Şanlıurfalılarla buluşturalım. Bugün fuarımızı her türlü zorluğa rağmen açıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Fuarın Şanlıurfalılara yarar sağlamasını diliyorum” dedi.

AYHAN: BÖLGEDE BU TÜR FUARLARIN OLMASI DEĞERLİDİR

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan da, “Bu fuarlara çok yönlü bakmak lazım. Şehrin fuar yapabilme kapasitesine sahip olunması lazım. O yerde kültürün olması çok değerlidir. Fuar aslında üretkenliğin bir göstergesidir. Urfa fuar yapmada başarı sağlamış. Evlilik fuarı Şanlıurfa için önemlidir. Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan Şanlıurfa’da bu tür fuarların yapılması önemlidir. Fuarlar insan ufkunu açar, ticareti geliştirir. Bölgede bu tür fuarların olması değerlidir” ifadesini kullandı.

Fuar; 11.00 ila 21.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Ayrıca fuarda 17 Eylül Cumartesi saat 17.00’da Tuğba Özay konser verecek.

Fuar, 18 Eylül Pazar günü sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu