3. SAYFAASAYİŞ

Urfa’da kamyonet sürücüsünün yanlış hareketinin faturası ağır oldu!

Şanlıurfa’da seyir halindeyken kasasında çok sayıda çocuğu tehlikeli şekilde taşıyan kamyonet trafikten 15 gün men edildi. Sürücüye de maksat dışı ve izinsiz logo kullanma suçlarından 2 bin lira para cezası verildi.

Olay, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Recep Tayyip Erdoğan Bulvarında meydana geldi. Sırrın istikametine seyir halinde olan 63 MA 1317 plakalı kamyonetin kasasında ; çok sayıda çocukla tehlikeli yolculuğunu görenlerin yüreği ağzına geldi. Çocukların hiçbir güvenlik önlemi olmadan kamyonet kasasındaki yolculuğu adeta faciaya davetiye çıkardı. O anlar bir başka sürücü tarafından saniye saniye kaydedildii. Görüntülerde çocukların düşme tehlikesi geçirdiği de görülüyor.

Görüntülerin sosyal medyada ve basın yer almasının ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, ; söz konusu kamyonetle ilgili çalışma yaptı. Trafik ekiplerince yakalanan kamyonetin sürücüsüne maksat dışı kullanım ve izinsiz logo kullanım suçlarından dolayı ; toplam 2 bin 19 TL idari para cezası uygulandıı. Ayrıca kamyonet trafikten 15 gün men edildii.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu