Ve Ceylanpınar’ın yeni başkanı için isim belirlendi!

AK Partili Ceylanpınar Belediyesi'nin yeni başkanın açıklanmasına saatler kala, başkanlık için ağırlık kazanan ismin kim olduğu öğrenildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak için 18 yaşından küçükken ruhsatsız silah bulundurmaktan aldığı 2 yıl 9 ay hapis cezası nedeniyle mazbatasının iptaline karar verdi. Geçtiğimiz gün alınan kararın ardından yeni başkanın kim olacağı konusunda kulislerde de Ali Keskin ve Feyyaz Soylu ismi konuşulur oldu. 

Kulislerde yarışın bu iki isim üzerinde geçeceği konuşulurken AK Parti, meclis üyelerini Ankara'ya çağırdı. Meclis üyeleri, Ankara'da Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki başkanlığında istişare toplantılarına katıldı. Başkanlık seçimiyle ilgili bugün önemli bir karar alındı.

Meclis üyelerinin seçilecek isim konusunda kesin karara vardıkları öğrenilirken, o ismin Feyyaz Soylu olduğu öne sürüldü.

Şimdi gözler yarın yapılacak seçime çevrildi.

Üyeler yarın seçim gününde Özhaseki başkanlığında önce Mardin'e oradan da Şanlıurfa'ya gelecek. Ardından yeni başkan için seçime gidilecek.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu