URFA YEREL HABERLER

Yalçınkaya: Otogarı hizmete sunacağız

Esnaf buluşmaları kapsamında şoförler ile bir araya gelen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, taleplerinin takipçisi olacaklarını belirterek, “Otogarı en kısa sürede ihaleye çıkarıp sizlerin hizmetine sunacağız” ifadesini kullandı.

Talep ve önerileri muhataplarından dinlemek, çözüm için birlikte hareket etmek amacıyla esnafla buluşan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, bu kez minibüs şoförleri ile bir araya geldi.

Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya ev sahibi Başkan Yalçınkaya’nın yanı sıra Başkan Yardımcısı Halef Karataş ve şoförler katıldı.

Şoförlerin talep ve önerilerini dinleyen Yalçınkaya, tüm talepleri de not aldı.

“OTOGARI HİZMETE SUNACAĞIZ”

Yalçınkaya, daha sonra yaptığı açıklamada sorunların çözümü için sahada takipçisi olacaklarına ve otogar projesinin de hayata geçirileceğine dikkat çekerek “Biz sizler için buradayız. Belediye olarak sorunların çözümü noktasında sınırda yıldız ilçe oluşturma gayretimiz devam edecek. Bu yıldız ilçeyi oluştururken otogarımız eksik kaldı. Otogarı da en kısa sürede ihaleye çıkarıp sizlerin hizmetine sunacağız. Geçici olarak bir güzergah bir alan belirledik. Orada çalışmaya devam edeceksiniz. Sorunlarınız ile ilgili bütün her şeyi not aldık.

Bir aile olarak Akçakale’nin daha iyi bir yere gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Suriye kapısı açıldığı andan itibaren burası bambaşka bir şehir olacak” dedi.

“KARDEŞÇE BİRBİRİMİZE SARILACAĞIZ”

Konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı da yapan Yalçınkaya “Her zaman söylüyorum Kürt’ü, Arap’ı, Türk’ü burada bütün herkes birbirinin kardeşidir. Kardeşçe birbirimize sarılacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu