URFA YEREL HABERLER

Çocuklar depremi sporla unutmaya çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremden en çok etkilenen Şanlıurfalı çocuklar spor yaparak acılarını unutmaya çalışıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tenis Dünyasına barınan ailelerin çocuklarına sporla terapi sağlanıyor.

ŞANLIURFA’DA DEPREME YAKALANAN ÇOCUKLAR, SPORLA TERAPİ YAPIP ACI GÜNÜ UNUTMAYA ÇALIŞIYOR. DEPREMİN YAŞANDIĞI İLK GÜNDEN İTİBAREN KAPILARINI DEPREMZEDE AİLELERE AÇAN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AİT TENİS DÜNYASINDA BARINAN AİLELERİN ÇOCUKLARINA SPOR EĞİTİMİ VERİLİYOR.

GÜNÜN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ SPOR YAPARAK GEÇİREN ÇOCUKLARIN YÜZLERİNDEN TEBESSÜM HİÇ EKSİLMİYOR. DEPREMDEN EN ÇOK ETKİLENEN ÇOCUKLARA BİR NEBZE DE OLSA KALPLERİNE DOKUNARAK O ACI GÜN UNUTTURULMAYA ÇALIŞILIYOR.

SICAK EV ORTAMININ SAPLANDIĞI TENİS DÜNYASINDA AİLELERİN GİYİM VE YEMEK İHTİYAÇLARI ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GİDERİLİYOR.

DEPREMDEN SONRA TENİS DÜNYASINA YERLEŞTİKLERİNİ VE SICAK ORTAMDA OLMAKTAN MUTLU OLDUKLARINI ANLATAN MİNİK ÇOCUKLAR GÜNÜN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ SPOR YAPARAK GEÇİRDİKLERİNİ SÖYLEDİLER.

SPOR YAPARAK ACI GÜNÜ UNUTMAYA ÇALIŞTIKLARINI BELİRTEN ÇOCUKLAR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL’E TEŞEKKÜR ETTİ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu