URFA YEREL HABERLER

Mahmut Tanal TİGEM’e yüklenmeye devam ediyor

Şanlıurfalı olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ceylanların bürokratlara yedirildiği iddiasını gündeme getirdiği Ceylanpınar TİGEM’e yüklenmeye devam ediyor.

Aslen Şanlıurfalı olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) bağlı Şanlıurfa Ceylanpınar Tarım İşletmesi’nde koruma altında bulundurulan ceylanların kesilerek, üst düzey ziyaretçi ve bürokratlara ikram edildiğini gündeme getirmişti. Ses getiren iddianın ardından TİGEM, iddiaların aksi yönde bir açıklama yaparak ceylanların üst düzeyde korunduklarını bildirmişti.

Bu açıklamanın ardından Tanal bir kez daha TİGEM’e yüklendi. Ceylanpınar’da çekildiğini belirttiği, vatandaşların bahçesinde ceylanlarla birlikte çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Mahmut Tanal,

“TİGEM Şanlıurfa Ceylan İşletmesindeki ceylanların üst düzeyde korunduklarını savunuyor. Peki, Ceylanpınarlı vatandaşların evinde baktığı ceylanlar için ne diyeceğiz? Vatandaş, ceylanları TİGEM’den mi aldı? Daha kaç kişiye bu şekilde ceylan verildi? O halde 123 ceylan nereye gitti?” diye sordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu