Genel

HDP’den flaş ‘Cevheri’ açıklaması!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafında bu sabah bir otelde basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinde partinin aday göstermeyeceği ve Saadet Partisi’nin adayı Sabahattin Cevheri’nin destekleneceği açıklandı.

 

TÜM İLÇE ADAYLARI ÇEKİLDİ

Parti adına açıklamayı Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve Cevheri’ye destek adına adaylıktan çekilen Hidayet Enmek yaptı. Enmek açıklamasında, “Urfa halkının umudunu geliştirmek babında, toplumsal muhalefetin destek verdiği Sayın Sabahattin Cevheri’ye destek vereceğimizi buradan halkımıza açıklıyoruz. Karaköprü Eş Başkan Adayımız mimar Rıdvan Yavuz, Eyyübiye Belediye Başkan Adayımız Mahmut Memitanlı, Haliliye Belediye Başkan Adayımız Mehmet Şerif Bendaş’ı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hidayet Enmek olarak Urfa halkı için, kazanabilmek için biz Sabahattin Cevheri adına adaylıklarımızdan çekiliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

‘AKP SİYASETİ ÇÖKMÜŞTÜR’

Açıklamalarına yerel seçimi değerlendirerek devam eden Enmek, “Rantçı siyasete karşı bir muhalefetin oluşması gerektiği kanaatindeyiz. Toplumsal ve siyasal sorunlar karşısında Urfa’da yeşeren toplumsal muhalefete güç katmak gerekmektedir. Biz bunun farkındayız ve bu fedakarlığı yapmaya hazırız. Ülkede olan tüm sorunları HDP’nin olarak göstermesi, AKP’nin siyasetinin çöktüğü anlamına gelmektedir. Yerel seçimlerde muhalefeti terörize etme, ötekileştirme ve baskı altına koyma stratejisiyle seçime giden AKP, Urfa’da bu stratejisiyle kaybedecektir.  AKP 16 yıllık iktidarında Urfa’da ulaşıma çözüm getirememesinin hesabını gitsin halka versin. AKP’nin siyaseti çökmüştür” diyerek sözlerine son verdi.

 

Özlem DİKMEN-Mustafa PAYIK/AJANS URFA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu