Urfa’daki küçük kızın isteği yürek burktu

Şanlıurfa'da yaşam mücadelesi veren aile uzatılacak bir yardım eli bekliyor.

Eyyübiye İlçesi Yenice Mahallesi'nde ikamet eden kadın, eşi tarafından terk edildi. Terk edilen kadın, 3 çocuğu ile birlikte ortada kaldı. Çocuklardan biri 7 yaşında, diğerleri 6 aylık ikiz bebek ve ikisi de kasık fıtığı. Zor şartlarda yaşayan ailenin ne sıcak bir aşı var, ne de küçük çocukların eğleneceği oyuncakları.

Aile Sosyal ve Politikalar Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan aileye, aylık 680 TL yardım veriliyor. Elektrik, su faturası, bebeklerin temel ihtiyaçları derken, aile ay sonunu zor görüyor.

Yetkililerden yardım talep eden aile, sesini Şanlıurfa'da yaptıkları yardımlarla bilinen Rahmet Derneği ile duyurmaya çalışıyor. Rahmet Derneği tarafından ziyaret edilen aile, uzatılacak bir yardım eli beklediğini kaydederken, küçük Özlem'in istekleri ise yürekleri burktu.

7 yaşındaki küçük Özlem'in isteği ne oyunca, ne de bebek oldu. Küçük kızın yetkililerden tek isteği peynir, sucuk ve kardeşleri ile karnının doyurulması oldu.

İşte, küçük kızın yürek burkan o videosu:

'KOPSUN KIYAMET!'

Yardımseverlere seslenen Rahmet Derneği yetkilileri ise konuyla ilgili paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"7 yaşında bir kızın önceliği oyuncak değil de, peynir sucuk ise kopsun kıyamet. Soba yok,TV yok, bebek bezi yok, gıda yok, buzdolabı yok, halı yok. Bilgi almak isteyen arkadaşlar 05422126999 numarayı arayabilir."

Özlem DİKMEN-BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu