Genel

Urfa’dan bir doktor daha gidiyor

Harran Üniversitesi’nde yönetimin kendi aralarında yaşadığı anlaşmazlıklar deneyimli hocaları kentten kaçırmaya devam ediyor. Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Güldür de Şanlıurfa’dan ayrılıyor.

Yaklaşık 20 bin öğrencisi bulunan Harran Üniversitesi’nde yöntemin kendi aralarında sonu gelmeyen anlaşmazlıkları deneyimli isimlerin kentten ayrılmasına neden oluyor.

Harran Üniversitesi, birkaç yıl önce bir grup akademisyenin, üniversite yönetimiyle yaşadıkları anlaşmazlık sonucu toplu istifa dilekçeleriyle ülke gündemine gelmişti.

Üniversitede Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu da geçen ay Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ile yaşanan anlaşmazlık sonrası görevden alınmıştıı.

Rektör Çelik döneminde anlaşmazlıklar nedeniyle istifa eden isimlerin arasında rektör yardımcıları Prof. Dr. Seyit Ahmet Oymak ile Prof. Dr. Esra Siverekli de bulunuyor.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin tek Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Metin Sarıkaya da üniversiteden ayrılan son isimler arasında bulunuyorr.

Şanlıurfa’dan ayrılan başarılı doktorlar listesine bugün yeni bir isim daha eklendi. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Güldür de üniversiteden gidiyor.

Deneyimli hocanın Gaziantep’de özel bir üniversitede görev yapacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu