URFA YEREL HABERLER

2023 Turizm Başkenti Şanlıurfa’ya yakışmayan görüntü

‘Tarihin sıfır noktası’ olarak kabul edilen Göbeklitepe’de bulunan sunum salonunun yağmurların ardından sular içinde kalması 2023 yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti Şanlıurfa’ya hiç yakışmadı. Salonun tavanından damlayan yağmur suları için görevliler plastik kaplarla önlem almaya çalıştı.

 ‘Tarihin sıfır noktası’ olarak kabul edilen ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Göbeklitepe Ören Yerine yerli ve yabancı turistler yaz kış gelmeye devam ediyor.

Ören yerinde ziyaretçilere yönelik, teknoloji destekli sunumların ve görsellerin yer aldığı salon da bulunuyoor.  Her gün binlerce turistin görmeye geldiği tarihi mekanda bugün sunum salonundaki manzara ise tepki çekti.

Etkili olan yağmurların ardından salonun tavanından damlayan sular nedeniyle içerisi kısa sürede yağmur sularıyla doldu. Tavandan damlayan sular için görevliler plastik kaplar yerleştirdi.

2023 yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’ya yakışmayan görüntüleri sosyal medyadan paylaşan bir vatandaş, “Göbeklitepe’nin sunum salonundayız… Ve yağmur sularını görüyorsunuz…” diyerek tepkisini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu