GÜNDEM

5 ilden gelen öğrenciler Urfa’yı gezdi

Türkiye’nin farklı illerinden gelen toplamda 100 öğrenci İçişleri Bakanlığınca yürütülen “Yarın Çok Genç Olacak” projesi kapsamında Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik mekânlarını gezdi.  

İçişleri Bakanlığınca yürütülen “Yarın Çok Genç Olacak” Projesi kapsamında İstanbul, Sakarya, Uşak, İzmir ve Aydın’dan Şanlıurfa’ya gelen öğrenciler, öğretmenleri ile beraber kentin birçok tarihi noktasını gezdiler. Şanlıurfa’nın en çok bilinen ve gezilen tarihi açıdan öneme sahip olan Balıklıgöl’ü gezen öğrenciler, kutsal balıklara yem atıp öğretmenleri ve arkadaşları ile hatıra fotoğrafları çektirdiler. Öğrenci ve öğretmenlerin daha sonraki adresi Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi oldu. Burada tarihi eserleri görme imkanı bulan kalabalık, daha sonra tarihin sıfır noktası olan Göbeklitepe’yi gezerek mekânın tarihi hakkında da bilgi aldılar. Tarihin bilinen ilk eğitim merkezlerinden olan Harran Üniversitesi ve Kümbet Evleri ile bilinen Harran’ı da ziyaret eden kafile, Şanlıurfa’nın birçok noktasını gezdikten sonra AFAD tarafından verilen gönüllülük eğitimine de katıldılar.

“Yarın Çok Genç Olacak” projesi kapsamında Urfa’yı görme imkânı bulan öğrenci ve öğretmenler, daha sonra Diyarbakır’ı gezmek üzere kentten ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu