65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma sevinci

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma sevinci

Normalleşme sürecinde düşük riskli kategoride bulunan Şanlıurfa’da 65 yaş üstü vatandaşlar tekrar sokağa çıktı. 

Türkiye’de düşük ve orta riskli 42 kentte 65 yaş üstü, ; vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı. Yeni uygulamanın ilk gününde Şanlıurfa’da da ; yaşlılar dışarı çıkarak güneşli havanın tadını çıkardı. 65 yaş üstü vatandaşlar aylardır evde oldukları, ; evde bunaldıkları ve çok sıkıldıklarını ifade etti. Yasakların kalkmasıyla rahat bir nefes alan 65 yaş üstü vatandaşlar tarihi mekan Balıklıgöl’e akın etti. Koronavirüsle mücadelede kapsamında ; “yerinde karar” dönemine geçildi. Düşük ve orta risk seviyesindeki ; şehirlerde kısıtlamalar esnetildi. Tedbirlerin gevşetildiği 42 ilde, 65 yaş üstü ve 20 yaş altına ; getirilen sokağa çıkma ; kısıtlamaları kaldırıldı. En düşük risk kategorisinde yer alan Şanlıurfa’da da 65 yaş ve üstü vatandaşlar soluğu parklarda aldı.

Mavi kategoride bulunan Şanlıurfa, normalleşme sürecinin ilk gününde dışarı çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, uzun süren kısıtlamanın ardından tekrardan dışarı çıktıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Kısmi Kapanma Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Kısmi Kapanma Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı 2 saat 45 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir